Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-13 20:47
AC

72. Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasną Górę oczami uczestników

72. Piesza Pielgrzymka Rybnicka to cztery dni w upale. Swój finał miała 5 sierpnia 2017 roku. Uczestnicy pielgrzymki zdążyli wrócić do codzienności, jednak owoce tego czasu już są widoczne.

Autor/źródło: ks. Paweł Zieliński

Z Maryją głosili Ewangelię. Około 3,5 tys. pielgrzymów. Wyruszyli z Rybnika, ale nie tylko. W  72. Pieszej Pielgrzymce Rybnickiej na Jasną Górę brali udział także pielgrzymi z innych okolic. - W tym roku szedł nawet z naszymi pielgrzymami misjonarz, który posługuje w Chile - mówi ks. Paweł Zieliński, posługujący w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku.

Dwie pątniczki podzieliły się z nami swoim świadectwem:

- Uczestnictwo w Rybnickiej Pieszej Pielgrzymce co roku jest dla mnie okazją do stanięcia w prawdzie przed swoimi niedomaganiami, nie tylko tymi fizycznymi, ale przede wszystkim duchowymi. To takie rekolekcje w drodze. Tu człowiek nie jest w stanie udawać kogoś kim nie jest... A gdy przychodzi zmęczenie, ból, to odkrywa się cała prawda o nas samych, prawda którą może nie zawsze chcemy widzieć. Jedno jest pewne - widząc taką rzeszę ludzi, którzy z różnymi problemami, intencjami idą cztery lub pięć dni nie zwracając uwagi na pogodę, po prostu nie sposób nie zastanowić nad własnym życiem... - dzieli się s. Sawia Górska ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi.

Agata Nowakowska wróciła do domu z bogactwem wrażeń:

- Kolejny raz, mimo upałów i przeróżnych dolegliwości, udało się dojść na Jasną Górę - powitać Maryję. Znów wróciłam z nowymi znajomościami, wspomnieniami i nowym bagażem doświadczeń. Atmosfera jak zwykle fantastyczna. Na każdym kroku można spotkać pomocną dłoń, a w gorszych chwilach wsparcie. Pielgrzymi to wyjątkowa grupa, zawsze uśmiechnięta i emanująca energią - szczególnie po całym dniu marszu, na zabawach, przed apelem w miejscu noclegu - dzieli się Agata.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-13 17:38:01
miniaturka

Warszawa-Praga: „Marsz Ochotników Roku 1920”

Dziś spod katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze wyruszył „Marsz Ochotników Roku 1920”. Marsz zainaugurowało błogosławieństwo bp Marka Solarczyka.
2017-08-13 17:59:30
miniaturka

Jasna Góra: piesze pielgrzymki z Radomia, Rzeszowa i Pelplina

Dziś na Jasną Górę dotarło ponad 20 tys. pielgrzymów. Modlą się za Ojczyznę, o nowe powołania do kapłaństwa, a także za ofiary burz, które przeszły w ostatnich dniach nad Polską.
2017-08-13 18:43:00
miniaturka

Turbacz: setki osób uczestniczyło we Mszy św. ludzi gór

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych górale i turyści chętnie wzięli udział 13 sierpnia we Mszy św. ludzi gór, która miała miejsce w Gorcach, a dokładnie przy Kaplicy Papieskiej pod Turbaczem.
2017-08-13 22:59:53
miniaturka

Dzień Chorych w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha w Mikstacie

13 sierpnia, w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha w Mikstacie spotkały się osoby chore, starsze, niepełnosprawne ma Dniu Chorych. Święty Roch jest patronem chorych i od kilku lat w scenariuszu uroczystości odpustowych pojawia się ten dzień.
2017-08-14 08:14:03
miniaturka

Polonia z Chicago pielgrzymuje do Czarnej Madonny w Merrillville

Do wizerunku Czarnej Madonny pielgrzymują też Polacy w Stanach Zjednoczonych. Już po raz 30. z Chicago wyruszyła piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana.
2017-08-14 08:34:01
miniaturka

Kard. Sarah: potrzebujemy dziś ducha Wandei

Chrześcijanie potrzebują dziś ducha Wandei, aby sprzeciwić się ateizmowi i walczyć dla Boga – powiedział kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego.