Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-13 12:44
dr Marek Sobisz

MAX FESTIWAL 2017

W Niepokalanowie w dniach od 22 do 26 sierpnia odbędzie się kolejna edycja MAX FESTIWALU, spotkania dla młodych w duchu franciszkańskim.

Autor/źródło: Organizatrzy

Goście Max Festiwalu:

•    Andrzej Moszczyński – Niepokalana mnie uratowała – świadectwo nawrócenia.

•    S. Anna Maria Pudełko:


- Potrzeby czy wartości? Od zachcianek do pragnień.

- Powołanie – droga do szczęścia.

•    Tomasz Terlikowski: Szalone decyzje św. Maksymiliana.

•    Rycerze z Gniewu: Chorągiew Zaciężna „Apis” pod dowództwem Jacentego Ordowskiego z Gniewu.

•    Maciej Gnyszka: Św. Maksymilian - patron przedsiębiorców i startup-ów.

•    O. Piotr Szczepański: „Póki mamy czas czyńmy dobrze” – życiowe wybory św. Franciszka.

•    Zespół: Boguchwała.


Inne kwestie, które zostaną poruszone:

•    Dlaczego boimy się decyzji.

•    Czy można dojrzewać bez podejmowania decyzji.

•    Czy możliwa jest 100% pewność przed podjęciem najważniejszych decyzji w życiu, takich jak powołanie, małżeństwo, i in.

•    Jak decydować wobec niepewności jaką jest przyszłość.

•    Czy Pan Bóg zostawia nas samych w życiowych wyborach?

•    Rycerstwo Niepokalanej – 100 rocznica.

•    Skąd odwaga Rycerzy Niepokalanej w podejmowaniu decyzji?


Czym jest Max Festiwal?

Pełna nazwa wydarzenia, na które cię zapraszamy do Niepokalanowa – miasta Niepokalanej, brzmi: Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Gdy młodzi pytają, dlaczego warto tu przyjeżdżać? Jedna z odpowiedzi brzmi: to świetny sposób, by dobrze zakończyć wakacje. Oczywiście jest jeszcze wiele innych powodów, ale nie sposób je wszystkie wymienić. Jedno jest pewne, nikt, kto przyjeżdża na Max Festiwal nie wyjeżdża taki sam. Niepokalana dokonuje w tym czasie prawdziwych cudów, wiemy o tym ze świadectw uczestników. Maryja jest pośredniczką wszelkich łask, które spływają do nas od Boga Ojca, przyjeżdżając do Niepokalanowa, przyjeżdżasz do Niej. Św. Maksymilian mówił: „Ona w Niepokalanowie króluje i każdy z nas czuje, że jest blisko Niej. Tu jest przedsionek nieba”.

Na twój przyjazd, ze swej strony staramy się przygotować to miejsce najlepiej jak potrafimy, ale widzimy, że Niepokalana czyni o wiele więcej, bo owoce tych dni przerastają nasze najśmielsze oczekiwania.

W programie Max Festiwalu są punkty stałe, ale co roku pojawia się też coś nowego, poniżej prezentujemy ci kilka wydarzeń, których na pewno nie zabraknie i tym razem.

- Pięknie przygotowana liturgia

- Kaplica całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu

- Profesjonalnie przygotowana schola

- Zakwaterowanie na polu namiotowym

- Namioty tematyczne

- Spotkania w grupach

- Pogodne wieczory i dobra zabawa

- Koncerty muzyki chrześcijańskiej


Max Festiwal jest spotkaniem rekolekcyjnym, przyjeżdżając można więc oczekiwać owoców właściwych dla rekolekcji. Całość zorganizowana jest w duchu franciszkańskim i duchu św. Maksymiliana. W praktyce oznacza to dużo prostej i głębokiej radości, doświadczenie pokoju, który głosił św. Franciszek, wiele okazji do czynienia dobra, duże wymagania stawiane uczestnikom oraz prawdziwe cuda, których gwarancją jest Maryja Niepokalana, główna organizatorka Max Festiwalu.


Za co ceniony jest Max Festiwal?

- Wszystko tu ma swoje miejsce i czas. Jest czas na zabawę, ale i na wyciszenie, czas na rozmowy, ale i na modlitwę, czas na słuchanie świadectw i na ich głoszenie, czas na wspólne trwanie przed Panem, ale i na osobistą modlitwę.

- Jest możliwość spowiedzi w formie dłuższej rozmowy.

- Istnieje możliwość zaczepienia jakiegoś zakonnika i po prostu porozmawiania, o czym się chce, bo na co dzień często brak odwagi lub okazji.

- Jest czas na zabawę, ale zabawa nie jest najważniejsza. Uczestnikom stawiane są duże wymagania co do punktualności i uczestnictwa we wszystkich punktach programu, gdyż według tego co mówił św. Maksymilian wierność cnocie posłuszeństwa rodzi największe owoce i najbardziej godzi w szatana, naszego przeciwnika.


Kto może przyjechać?

Zdecydowanie młodzież. Jest to spotkanie dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tych starszych, którzy czują się młodo duchem. Zapraszamy indywidualnie, a także całe grupy i wspólnoty.

Jak się zapisać?

Trzeba zgłosić się wypełniając formularz na stronie www.maxfestiwal.pl

Prosimy o dokonanie zapisu jak najszybciej, ale najpóźniej do trzech dni przed rozpoczęciem Max Festiwalu.

Osoby niepełnoletnie przywożą ze sobą oświadczenie rodziców, że znają i akceptują regulamin i cele spotkania oraz wyrażają zgodę na udział swojego dziecka w Max Festiwalu. Osoby niepełnoletnie powinny być z opiekunem.

Gdzie i kiedy odbędzie się Max Fesitwal?

22-26 sierpnia 2017 w Niepokalanowie.

Rozpoczęcie 22 sierpnia o godzinie 17:30, a zakończenie 26 sierpnia przed południem. Szczegóły również co do dojazdu podane na internetowej stronie spotkania. Prosimy nie przyjeżdżać przed terminem rozpoczęcia oraz wyjechać w dniu oficjalnego zakończenia.

Jak tu się dostać?

Niepokalanów jest w centralnej Polsce. Samochodem na trasie Warszawa-Poznań, ok. 40 km od Warszawy. Jadąc z Warszawy w miejscowości Paprotnia trzeba skręcić na Niepokalanów (jest drogowskaz). Dla korzystających z GPS adres: Teresin; ul. o. Maksymiliana Kolbego 5.

Zachęcamy, przy większej liczbie osób, do organizowania przejazdów grupowych, autokarem lub busem. Dysponujemy dla Was bezpłatnym parkingiem.

Jest też bardzo dobre połączenie PKP z Warszawy. Pociągi są praktycznie, co godzinę z Warszawy w kierunku Sochaczewa lub Łowicza przez Sochaczew. Zatrzymują się tu tylko pociągi podmiejskie. Stacja Teresin-Niepokalanów.

Jestem. I co dalej?

Pierwsze kroki kierujemy do bazyliki i pokornie klęcząc, dziękujemy Niepokalanej, że tu dotarliśmy. Następnie szukamy recepcji (to nie trudne, będą oznaczenia). Tu załatwiamy wszelkie formalności, dajemy, co chcą (np. 50 zł opłata organizacyjna) i bierzemy, co dają (np. identyfikator, gadżety, śpiewnik itp.). Tu też otrzymamy wszelkie potrzebne informacje, dowiemy się gdzie śpimy i co dalej z nami będzie.

A kto za to zapłaci?

Większość kosztów organizacyjnych pokrywa nasz Zakon, czyli Franciszkanie, ale chcemy i Wam dać możliwość uczestniczenia finansowego w tym dziele, dlatego prosimy o wpłatę 50 złotych. Wpłaty dokonujemy na miejscu.

Gdzie śpimy?

Śpimy na polu namiotowym w części klasztornej, dlatego poruszamy się tylko i wyłącznie w miejscach wyznaczonych, które na czas Max Festiwalu zostaną wyjęte spod klauzury. Miejsce naszego spoczynku nocnego jest strzeżone przez Opatrzność Bożą i służby porządkowe. Nie ma możliwości noclegów koedukacyjnych.

Przywozimy własny sprzęt biwakowy: namiot, materac lub karimata, śpiwór, menażka, sztućce, kubek, ale zanim to przywieziemy, należy w domu dobrze sprawdzić, czy to wszystko nadaje się do użycia.

W pobliżu pola są toalety i możliwość dostania się do prysznica. Są też umywalnie, ale można mieć własną miskę i mieć niezależne mycie.

Co będziemy jedli?

Organizatorzy zapewniają:

- na śniadanie i kolację chleb i herbatę;

- na obiad coś ciepłego, np. bigos;

- dostępny też będzie gratisowy wrzątek;

- przypominamy o konieczności posiadania własnych naczyń i sztućców.

Wieczory

- Czas humoru i rozrywki

- Koncert zespołu Boguchwała

- Koncert scholii Max Festiwalu


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-13 12:04:50
miniaturka

Szósty dzień przygotowań duchowych do odpustu w Mikstacie

" Jeśli w waszym życiu pojawią się jakieś trudności, jakieś burze, nie bójcie się przyjść do Pana po wodzie"- zachęcał zebranych w mikstackim sanktuarium ks. kan. B. Kempa.
2017-08-13 12:08:51
miniaturka

Rozpoczął się jeden z największych odpustów maryjnych w Polsce

Mszą św. Matce Bożej Kalwaryjskiej i procesją Współcierpienia NMP z bazyliki do Domku Matki Bożej rozpoczął się wczoraj się w Kalwarii Zebrzydowskiej coroczny odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
2017-08-13 12:28:53
miniaturka

Międzynarodowa Pielgrzymka Młodzieży Różnych Dróg dotarła do Częstochowy

Po raz 39-ty na Jasną Górę dotarła Pielgrzymka Rodzin i Młodzieży Różnych Dróg prowadzona przez salezjanina ks. Andrzeja Szpaka nazywanego „księdzem od hipisów”.
2017-08-13 13:06:07
miniaturka

Bp Fortuniak: abp Baraniak dochował wierności Chrystusowi

„Abp Antoni Baraniak dochował wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi na drodze ocierającej się o męczeństwo” – podkreślił bp senior Zdzisław Fortuniak 13 sierpnia, podczas Mszy św. w poznańskiej katedrze.
2017-08-13 13:26:08
miniaturka

List bp. Guzdka w związku ze śmiercią dwóch harcerek

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy, bp Józef Guzdek, zapewnił o modlitwie i solidarności w bólu w związku ze śmiercią dwóch harcerek i wielu rannymi w wyniku nawałnicy w miejscowości Suszek.
2017-08-13 13:56:53
miniaturka

Papież na Anioł Pański: wiara daje nam pewność obecności Pana

W łodzi Kościoła jesteśmy bezpieczni, zwłaszcza kiedy padamy na kolana, by adorować Pana - powiedział Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.