Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-12 07:40
AC / Radio Watykańskie

Abp Głódź o roli Kościoła w debacie publicznej

Kościół ma prawo do oceny od strony moralnej działań w sferze polityki, chodzi bowiem o dobro człowieka – uważa abp Sławoj Leszek Głódź.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak, licencja: CC BY

Kościół ma prawo do oceny od strony moralnej działań w sferze polityki, chodzi bowiem o dobro człowieka – powiedział w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański zaznaczył, że Kościół zabiera głos w poczuciu dobra wspólnego, jakim jest dobro obywateli i dobro ojczyzny.

Podkreślił, że Kościół pragnie, aby prawo stanowione nie godziło w prawo naturalne czy w prawo Boże. Czasami musi zaprotestować mówiąc, że pewnych posunięć nie można zaakceptować.

Współprzewodniczący Komisji Wspólnej przedstawicieli Rządu i Episkopatu wyraził uznanie dla niedawnej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustawy dwóch ustaw: o Krajowej Radzie Sądowniczej i Sądzie Najwyższym. Prezydent, jako głowa państwa, musi stać ponad podziałami i dbać o dobro wspólne. I za to otrzymał podziękowania ze strony Kościoła – powiedział KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: