Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-11 12:55
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Nowosybirsk: spotkanie rodzin katolickich

W Nowosybirsku odbyło się ogólnokrajowe spotkanie rodzin katolickich w Rosji. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w tym kraju.

Autor/źródło: Magdalena Lubecka

Od wielu lat w Nowosybirsku odbywają się spotkania młodzieży. Zorganizowanie spotkania rodzin było jednak przedsięwzięciem o wiele trudniejszym, również ze względu na odległości, jakie musieli pokonać jego uczestnicy. Nowosybirsk znajduje się bowiem w centralnej części Syberii.

Spotkanie trwało 4 dni. Uczestniczył w nim między innymi nuncjusz apostolski w Moskwie abp Celestino Migliore.

„Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym spotkaniu. Miło było wiedzieć, że głównymi uczestnikami były młode rodziny wielodzietne. To spotkanie daje nadzieje na przyszłość, przede wszystkim na dobre wychowanie dzieci. Myślę, że rodzina w Rosji, podobnie zresztą jak na całym świecie, zwłaszcza dzisiaj, nie potrzebuje przemówień, lecz wzorców. Małżeństwa muszą wiedzieć, że są też inne pary, które stawiają czoło podobnym problemom i żyją tymi samymi radościami. Razem można iść naprzód i pogłębiać miłość małżeńską, z której czerpie się potem siły i na podstawie której wychowuje się dzieci. Jest to bardzo ważne dla całego społeczeństwa, bo ono opiera się na rodzinach, które żyją w jedności i opiekują się dziećmi. Takie społeczeństwo jest zdrowe i lepiej też prosperuje pod względem gospodarczym” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Migliore.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-11 11:22:23
miniaturka

Ewangelizacja Wiosek: szansa na ożywienie wiary wiejskich społeczności

Trwa 11. edycja Ewangelizacji Wiosek w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W tym roku ewangelizatorzy zapukali do mieszkańców parafii Sławsko.
2017-08-11 11:56:16
miniaturka

Australia: Kościół wobec możliwego ograniczenia wolności wyznania

Abp Fisher i Glenn Davies, skrytykowali braki w propozycji nowej legislacji, zwłaszcza te dotyczące wypływającej z zagwarantowanej swobody wyznania ochrony prawnej nie tylko księży i pastorów, ale również świeckich.
2017-08-11 12:26:34
miniaturka

Wenezuela: kard. Urosa o wydarzeniach wokół parlamentu

Z „osłupieniem i uczuciem sprzeciwu” przyjął kard. Jorge Urosa Savino ostatnie posunięcia rządu prezydenta Nicolása Maduro. Chodzi o przejęcie przez wojsko budynku parlamentu Wenezueli.
2017-08-11 13:01:33
miniaturka

Kraków: światowa premiera utworu dla papieża Franciszka

15 sierpnia, podczas 10. edycji Nocy Cracovia Sacra w krakowskim sanktuarium Św. Jana Bożego Ojców Bonifratrów odbędzie się światowa premiera utworu "Ave Maria" włoskiego kompozytora Marco Lo Russo.
2017-08-11 13:28:44
miniaturka

Początek wielkiego odpustu maryjnego w Kalwarii Pacławskiej

Wielki Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczął się w piątek w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Uroczystości potrwają do 15 sierpnia.
2017-08-11 13:47:11
miniaturka
play

Bp Ryś poprowadzi nowennę jasnogórską

Bp Grzegorz Ryś poprowadzi na Jasnej Górze nowennę przed uroczystością MB Częstochowskiej. 26 sierpnia odbędą się główne uroczystości jubileuszowe 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej.