Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-11 08:23
AC / Radio Watykańskie

Korea: biskupi wzywają do różańca o pokój

Koreańscy biskupi wzywają do wzmożonej modlitwy o pokój. Jest to odpowiedź na zachowanie północnokoreańskiego dyktatora, który grozi użyciem broni atomowej.

Autor/źródło: Pixabay, Pexels, licencja: CC0

„Najświętsza Maryja Panna przynagla nas, byśmy odmawiali różaniec za nawrócenie grzeszników i o pokój na świecie” – napisał kard. Andrew Yeom Soo-jung, nawiązując do stulecia objawień w Fatimie. Ordynariusz Seulu zaznacza, że „różaniec to nasza duchowa broń, która pozwala skutecznie pokonać zło. On pozwoli nam przezwyciężyć w wierze nasze problemy i przemieni nas w budowniczych pokoju” – zapewnia kard. Soo-jung.

Szczególną okazją do modlitw będzie dla Koreańczyków uroczystość Wniebowzięcia. 15 sierpnia 1945 r. zakończyła się bowiem dla nich japońska okupacja. Katolicy przypisywali wówczas wyzwolenie kraju wstawiennictwu Maryi. Teraz liczą na Jej kolejną interwencję.

Zdaniem arcybiskupa Seulu sytuacja jest poważna. „Mając na względzie bezpieczeństwo i przyszłość wszystkich Koreańczyków, Korea Północna powinna przystąpić do negocjacji i wyrzec się broni atomowej” – napisał kard. Soo-jung.

kb/ rv, ucan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy