Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-10 11:47
AC / Radio Watykańskie

Jasna Góra: kolejne grupy pielgrzymkowe

Na Jasną Górę z każdym dniem przybywa teraz coraz więcej pieszych pielgrzymów.

Autor/źródło: Agnieszka Czylok

Wczoraj dotarli pątnicy z diecezji świdnickiej i grupy prowadzone z Krakowa przez dominikanów: w sumie ponad dwa tysiące osób. Pielgrzymki, jak zwykle, są pogłębieniem programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Tegoroczne nawiązują do maryjnych jubileuszy i wezwania „Idźcie i głoście”.

„Ja się wybrałam dlatego, że jestem pełna emocji po Światowych Dniach Młodzieży i chciałam doznać jeszcze raz bliskości Boga, tak wielu uśmiechniętych ludzi  – mówiła jedna z pątniczek. – Papież Franciszek dał wielu młodym ludziom takiego ‘powera’, żeby działać, i to widać”.

Pątnicy z grup dominikańskich, którzy przyszli m.in. w ciszy i boso, uczyli się w drodze, że to my jesteśmy rękami Chrystusa, a każdy z ochrzczonych został powołany do odpowiadania na różne formy głodu we współczesnym świecie.

„Istnieje głód Boga, ale i głód szczęścia, miłości, radości – wyjaśniali pielgrzymi. – Są różnego rodzaju głody, które nam doskwierają. Uczyliśmy się tego, jak Pan Bóg nam to daje i jak przez nas daje innym”.

Odpowiadając na brak chleba w Syrii i wśród bezdomnych w Polsce, pątnicy z Krakowa zbierali fundusze na ich wsparcie.

O głodzie dobrych kapłanów pamiętali pielgrzymi świdniccy. Modlili się szczególnie o nowe powołania i za naszą Ojczyznę.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-10 10:31:31
miniaturka

Watykańskie ultimatum dla zbuntowanych zakonników w Belgii

Decyzją Stolicy Apostolskiej, belgijska prowincja Braci Miłosierdzia ma czas do końca sierpnia, aby zapewnić, że w należących do niej placówkach nie będzie przeprowadzana eutanazja.
2017-08-10 11:15:38
miniaturka

Abp Głódź uczestniczy w pracach przy żniwach

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź przyłączył się do prac żniwnych w rodzinnej Bobrówce na Podlasiu.
2017-08-10 11:26:04
miniaturka

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

W niewielkim Lutogniewie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.Już niedługo odbędą się tu wielkie uroczystości odpustowe.
2017-08-10 12:32:23
miniaturka

40. rocznica śmierci abp. Antoniego Baraniaka

W niedzielę 13 sierpnia 2017 r. mija 40 lat od śmierci abp. Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego w latach 1957-1977. Abp Stanisław Gądecki odprawi w dniu rocznicy Mszę św. w katedrze o godz. 10:00.
2017-08-10 12:51:16
miniaturka

XII Warszawska Pielgrzymka Rowerowa już w drodze

- Bądźcie Bożym ziarnem które wyda w tym świecie kłos – życzył pątnikom, wyruszającym w drogę abp Henryk Hoser. Po raz dwunasty na Jasną Górę udała się dziś rano Warszawska Pielgrzymka Rowerowa.
2017-08-10 13:21:45
miniaturka

Kraków: konferencja „Biblia o Finansach”

16 września (sobota) w Krakowie odbędzie się konferencja „Biblia o Finansach” organizowana przez Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT oraz Edukację Finansową Crown.