Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-09 18:36
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Watykan dementuje: Papież nie poparł brazylijskich gejów

Stolica Apostolska dementuje wiadomość o rzekomym poparciu Papieża dla brazylijskiej pary gejów z okazji chrztu trojga adoptowanych przez nią dzieci.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Jeden z mężczyzn napisał do Franciszka w tej sprawie list. Otrzymał z Watykanu odpowiedź podpisaną przez asesora spraw ogólnych w Sekretariacie Stanu prał. Paola Borgiego. Jest w niej mowa o wdzięczności Papieża za list, a także o modlitwie o obfitość Bożych łask dla rodziny, aby jej członkowie żyli stale i wiernie po chrześcijańsku jako dobre dzieci Boga i Kościoła. Watykański list informuje poza tym adresata, że Papież przesyła im swoje błogosławieństwo i prosi, by nie przestawali modlić się za niego.

Tak sformułowany list z Watykanu został odebrany przez brazylijskich gejów jako papieska aprobata dla ich formy życia. Interpretacji tej zdecydowanie sprzeciwia się zastępca dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Paloma Ovejero. W oficjalnym oświadczeniu stwierdziła ona, że takie zrozumienie tekstu jest fałszywe. Zaznaczyła, że watykańską odpowiedź zaadresowano do jednej tylko osoby i nie ma tam bezpośrednich odniesień do treści listu. Zdaniem Palomy Ovejero to ogólna watykańska odpowiedź na listy przesyłane do Papieża.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Stolica Apostolska, związki homoseksualne