Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-09 15:21
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Korea Południowa nadal liczy na pomoc Papieża

Korea Południowa liczy na pomoc Papieża i Stolicy Apostolskiej w nawiązaniu dialogu z Koreą Północną – przypomina bp René Dupont, biskup senior diecezji Andong.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Hierarcha podkreśla, że świat musi stanowczo reagować na zagrożenie ze strony reżimu Kim Dzong Una. Przestrzega jednak, by z tą dyktaturą nie utożsamiać całego społeczeństwa. Dlatego ważne jest, by na północną część Półwyspu Koreańskiego docierały pozytywne sygnały o woli dialogu i pojednania.

Na tym, zdaniem bp. Duponta, polega polityka nowego prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina, który jest praktykującym katolikiem i poprosił Papieża o pomoc w nawiązaniu relacji z komunistycznym reżimem z północy. Taka postawa jest bardzo ważna, bo tylko my, żyjący w wolnym świecie, możemy wystąpić z inicjatywą dialogu – podkreśla bp Dupont.

„W rzeczywistości nie wiemy, do czego zmierza przywódca Korei Północnej. Bo jeśli nawet jest w stanie zrzucić bombę atomową na Amerykę, zdaje sobie jednak sprawę, że jak tylko wystrzeli rakietę w stronę Stanów Zjednoczonych, to tego samego dnia zostanie unicestwiony przez Amerykanów. Pamiętajmy, że mowa tu o dyktatorze, który wszedł w pewien nurt i trwa w nim do końca. Hitler zachowywał się w ten sam sposób, trwał aż do dnia, kiedy popełnił samobójstwo. Przywódca Korei Północnej z nikim się nie liczy, nikogo nie słucha, z nikim nie prowadzi dialogu. Miał on starszego brata, który mógłby go zastąpić, ale został zamordowany. Jest to dyktator absolutny. Jak się to wszystko zakończy? Być może pewnego dnia ktoś wyciągnie rewolwer i go zastrzeli. Nikomu nie udało się nawiązać z nim dialogu, ale trzeba próbować, bo nie wiemy, jakie są jego zamiary” – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Dupont.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-09 13:48:45
miniaturka

Stolica Apostolska, a legalizacja "małżeństw homoseksualnych"

Kościół naucza, że szacunek dla osób homoseksualnych nie może prowadzić do aprobowania zachowania homoseksualnego albo do zalegalizowania związków homoseksualnych bądź adopcji przez nie dzieci - stwierdza dokument Kongregacji Nauki Wiary.
2017-08-09 14:17:25
miniaturka

Rozpoczęły się zgłoszenia kandydatów do wolontariatu 34. ŚDM Panama 2019

Na stronie panama2019.pl pojawił się formularz zgłoszeniowy dla chętnych do posługi wolontariackiej podczas ŚDM w Panamie.
2017-08-09 14:37:20
miniaturka

Caritas Polska: na świecie głoduje co dziewiąta osoba

Na świecie głoduje około 795 milionów ludzi. Głód nie jest równomiernie rozłożony, geograficznie skupia się przede wszystkim w krajach globalnego Południa.
2017-08-09 15:37:01
miniaturka

Abp Polak zachęca do wsparcia akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Prymas Polski abp Wojciech Polak zachęca do włączenia się w organizowaną przez Caritas Polska akcję pakowania wyprawek szkolnych dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.
2017-08-09 16:21:45
miniaturka

Audiencja ogólna: Boże przebaczenie jako źródło nadziei

Wobec ludzkiego bólu Jezus odczuwa miłosierdzie, otwiera na oścież swoje miłosierne serce, by przebaczać skruszonym grzesznikom. Mówił o tym Papież podczas środowej audiencji ogólnej.
2017-08-09 18:11:49
miniaturka

Watykan dementuje: Papież nie poparł brazylijskich gejów

Stolica Apostolska dementuje wiadomość o rzekomym poparciu Papieża dla brazylijskiej pary gejów z okazji chrztu trojga adoptowanych przez nią dzieci.