Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-09 08:24
AC / Radio Watykańskie

Portoryko: Kościół dziękuje Kongresowi USA za wsparcie biednych

Jesteśmy wdzięczni Kongresowi Stanów Zjednoczonych - napisano w liście kościelnych przedstawicieli z Portoryko.

Autor/źródło: pixabay.com

„Jesteśmy wdzięczni Kongresowi Stanów Zjednoczonych za zatwierdzenie rozwiązań prawnych, które przewidują wprowadzenie procesów mających zmienić sytuację zadłużenia wyspy” – napisano w liście kościelnych przedstawicieli z Portoryko. Tekst podpisali katolicki ordynariusz San Juan, abp Gonzáles Nieves, oraz sekretarz generalny miejscowego Towarzystwa Biblijnego i koordynator tamtejszej Koalicji ekumenicznej i międzyreligijnej, ks. Heriberto Martínez-Rivera. W piśmie wspomniane zostały wcześniejsze próby i apele, jakie wspólnie wystosowywały różne wspólnoty chrześcijańskie na wyspie do władz USA.

Jednym z największych źródeł radości przedstawicieli portorykańskiego Kościoła jest specjalny program medyczny, który obejmie te tereny. Przeznaczone nań fundusze oddalą groźbę pozostawienia prawie 1 mln obywateli bez dostępu do opieki zdrowotnej z powodu długów całej społeczności. W liście do Kongresu Stanów Zjednoczonych wzywa się równocześnie do ostatecznego uregulowania podobnych kwestii.

tm/ rv, fides

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-08 23:00:19
miniaturka

Wakacje w Puszczy Białej

Tydzień spędzony w uroczych zakątkach Puszczy Białej – miejscowości Brok nad rzeką Bug, był czasem zdobywania wiedzy ale też wielkiej radości, uśmiechu i odpoczynku połączonego z rekreacją. Młodzież podsumowuje je jednym zdaniem - Było genialnie!
2017-08-09 07:27:30
miniaturka

Drugi dzień duchowego przygotowania do odpustu ku czci św. Rocha w Mikstacie

O grzechu obmowy mówił podczas drugiego dnia rekolekcji w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha ks. kan. Bogumił Kempa i zachęcał, by wykorzystać słowa w celu szerzenia dobra.
2017-08-09 08:08:41
miniaturka

Jezuici z Tomska rozpoczęli zbiórkę pieniężną na kościół na Syberii

Jezuici z syberyjskiego Tomska chcą odbudować kościół wzniesiony przez Polaków w 1908 r. Drewniana świątynia doszczętnie spłonęła w kwietniu bieżącego roku.
2017-08-09 09:03:19
miniaturka

Sekretarz Episkopatu: świadectwo życia Edyty Stein wezwaniem do nawrócenia dla Europy

Bp Artur Miziński wskazuje, że rocznica śmierci Edyty Stein (św. Teresy Benedykty od Krzyża), to dobra okazja, by zastanowić się nad przyszłością Europy, która coraz częściej odcina się od chrześcijańskich korzeni.
2017-08-09 09:40:57
miniaturka

Meksyk: Matka Boża pomaga walczyć z uzależnieniami

Pobożność maryjna związana z kultem Matki Bożej z Guadalupe ma w Meksyku również wymiar terapeutyczny. Średnio ok. 200 osób dziennie przybywa do narodowego sanktuarium, by złożyć ślubowanie o powstrzymaniu się od używek.
2017-08-09 10:08:27
miniaturka

Polscy biskupi zachęcają do przeżywania wakacji z Panem Bogiem

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki przypomina, że czas wakacji sprzyja poznawaniu nowych ludzi czy miejsc. Jak podkreśla ważny jest nie tylko rozwój kulturalny, ale także duchowy.