Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-22 17:53
jz / RV

Jasna Góra: obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

Na Jasnej Górze trwają obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Kilkugodzinne spotkanie 14 biskupów poświęcone jest trzem zasadniczym tematom: formacji młodych po Światowych Dniach Młodzieży, zarządzaniu dobrami kościelnymi i ewangelizacji przez media.

Autor/źródło: episkopat.pl

Zadaniem Rady Stałej jest przygotowanie spraw na sesje plenarne całego episkopatu i zebrania Rady Biskupów Diecezjalnych.

„Wielką troską biskupów jest kwestia przełożenia doświadczeń ze spotkania z Papieżem i młodymi świata w Krakowie na życie Kościoła w Polsce – powiedział sekretarz generalny episkopatu. – Głównie będziemy się pochylać nad kwestią uczestnictwa młodzieży w katechezie i programami katechetycznymi, także w perspektywie reformy szkolnictwa, by młodzi mogli uzyskać odpowiednie podręczniki i pomoce” – wyjaśnił bp Artur Miziński.

Wobec zmieniających się wciąż aktów prawnych istnieje konieczność dostosowywania do nich także przepisów kościelnych, stąd potrzeba również wielu ustaleń dotyczących zarządzania dobrami Kościoła, np. cmentarzami.

Ważnym punktem spotkania są sprawy związane z wykorzystaniem środków społecznego przekazu, zwłaszcza telewizji publicznej, w głoszeniu Dobrej Nowiny. „Będziemy chcieli odnaleźć – powiedział sekretarz episkopatu – swoje miejsce w oparciu o porozumienia, które wcześniej były wypracowane (ostatnie w 2008 r.), aby w tych programach, których nadawanie przez Telewizję Polską jest obowiązkiem, jeszcze lepiej wykorzystać ten środek społecznego przekazu”.

Obrady Rady Stałej poprzedzają doroczne rekolekcje episkopatu, które rozpoczną się wieczorem.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski