Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-07 12:35
RA

IX Góralska Rowerowa Pielgrzymka z Giewontu na Hel

„Czyńmy pokutę. Dzielmy się chlebem”. To hasło IX Góralskiej Rowerowej Pielgrzymki z Giewontu na Hel.

Rowerowa pielgrzymka Giewont-Hel
Autor/źródło: Robert Adamczyk

Szlak pielgrzymi wiedzie przez sanktuaria maryjne rozsiane w naszej Ojczyźnie. „Jedziemy już po raz dziewiąty. Każdego roku staramy się tak zaplanować trasę naszej pielgrzymki, aby pokazać uczestnikom nowe, ciekawe miejsca naszego kraju” – powiedział pan Jan Blańda z Rabki, pomysłodawca, organizator i kierownik pielgrzymki.

Pielgrzymi z Podhala wyruszyli w niedzielę, 30 lipca o świcie. W licheńskim Sanktuarium pojawili się w środę (2.08) późnym popołudniem. Zanim dojechali do Lichenia, zatrzymali się na chwilę modlitwy w lesie grąblińskim, miejscu objawień Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Wieczorem z kolei modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej podczas Apelu Maryjnego. 3 lipca rano, po uczestnictwie w porannej  Mszy św., wyruszyli w dalszą drogę.


Liczba chętnych pragnących uczestniczyć w pielgrzymce z roku na rok wzrasta. W tym roku wzięlo w niej udział 65 cyklistów, z których dwójka najmłodszych liczy 12, a najstarszy 76 lat. Swoje pielgrzymowanie górale zakończyli w niedzielę, 6 sierpnia, Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie.  

Licheń Stary, 07 sierpnia 2017 r.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pielgrzymka, lichen, Jasna Góra, rower, hel, giewont