Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-07 11:37
S. Zielińska / Duszpasterstwo Talent

Kraków: warsztaty „Złamana, ale nie bezsilna. Dla kobiet, które wierzą Bogu".

W dniach 18-20 sierpnia w Krakowie odbędzie się czwarta edycja warsztatów dla kobiet, organizowanych przez Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent.

Autor/źródło: Pixabay, licencja: CC0

Warsztaty „Złamana, ale nie bezsilna. Dla kobiet, które wierzą Bogu" skierowane są do kobiet: zdradzonych, pozostawionych, tych, które zdecydowały się odejść, zniechęconych brakiem relacji z mężem.

W ramach modułów szkoleniowych poruszane będą m.in. tematy kryzysów i możliwości ich wykorzystania, ludzkich potrzeb, marzeń, powołania, a także strategii i tworzenia planów działania.

Przewidziany jest także czas na Msze św., modlitwę, rozmowy i nawiązywanie relacji.

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Dąbrowska, a opiekę duszpasterską zapewnia ks. Grzegorz Piątek.

Termin: 18-20 sierpnia 2017 r.

Miejsce: Hotel Domus Mater, ul. Saska 2C, Kraków

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: http://malgorzatadabrowska.pl/zlamana-ale-nie-bezsilna/


***

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” prowadzone jest przez Księży Sercanów. Nawiązuje do nowatorskiej działalności na tym polu ich założyciela ks. Leona Dehona (1843-1925). Pierwsze spotkanie, z inicjatywy pana Marka Świeżego, odbyło się w grudniu 1999 r.

Adresatami działań Duszpasterstwa są osoby odpowiedzialne za kształt życia gospodarczego w Polsce: przedsiębiorcy, pracodawcy, prowadzący działalność gospodarczą, menedżerowie, dyrektorzy, osoby odpowiedzialne za kierowanie zespołami pracowników.

Celem Duszpasterstwa jest promowanie modelu „moralnego menedżera”, pogłębianie życia duchowego, znajomości nauki społecznej kościoła, zagadnień etyki w biznesie oraz integracja środowiska chrześcijańskich przedsiębiorców.

Spotkania z „Talentem”, wykłady, rekolekcje, pielgrzymki oraz wyjazdy integracyjne to podstawowe formy działania duszpasterstwa.

Koordynatorem Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” jest ks. Grzegorz Piątek SCJ . Kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, wyświęcony w 1988 r., specjalizował się w zakresie teologii moralnej na Accademia Alfonsiana w Rzymie, od 2001 r.


Szczegółowe informacje o działaniach podejmowanych przez Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent znajdują się na stronie: www.duszpasterstwotalent.pl


Źródło: www.duszpasterstwotalent.pl, malgorzatadabrowska.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-07 09:31:18
miniaturka

Kard. Rosa Chávez: musimy formować polityków

"Musimy w Salwadorze wzbudzić nowy styl uprawiania polityki”. - mówił nowy salwadorski kardynał Gregorio Rosa Chávez w wywiadzie dla włoskiego czasopisma Il Regno.
2017-08-07 09:53:34
miniaturka

Kolumbia przygotowuje się na spotkanie z Franciszkiem

Modlitwy, czuwania oraz wydarzenia kulturalne i rodzinne poprzedzą przyjazd Papieża do Kolumbii 6 września. Poinformował o tym bp Pedro Salamanca, odpowiedzialny za duchowe przygotowania do wizyty.
2017-08-07 10:09:15
miniaturka

XXV Międzynarodowy Festiwal "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu

W dniach 20-27 sierpnia 2017 odbędzie się w Jarosławiu jubileuszowy, XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń Naszych Korzeni".
2017-08-07 11:41:01
miniaturka

Startuje Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI

W najbliższy piątek rozpocznie się w Starym Sączu Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI.
2017-08-07 12:00:03
miniaturka

Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W niedzielę 6 sierpnia rozpoczęła się nowenna przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która potrwa do 14 sierpnia. Tego dnia na Jasną Górę przybywają pielgrzymi z całej Polski.
2017-08-07 12:29:57
miniaturka

Przesłanka eugeniczna, a rozwój życia płodu

Wkrótce do Sejmu trafi projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, zakazujący zabijania dzieci poczętych, u których podejrzewa się niepełnosprawność bądź chorobę.