Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-08-05 13:32
Anna Bajon / xbk

Dziś na Górze św. Anny odbywa się 97 Pielgrzymka Inwalidow Słuchu

Mszy świętej, tłumaczonej na język migowy, przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec, a homilię wygłosił ks. Andrzej Morawiec, diecezjalny duszpasterz głuchoniemych diecezji opolskiej.

Autor/źródło: xbk

Do osób niesłyszących zwracał się zachęcając do modlitwy różańcowej. Powiedział m. in.: "Jaka jest twoja modlitwa prywatna, rodzinna? Może tylko kiedy trwoga to do Boga, ale kiedy wszystko jest ok, to Pana Boga i modlitwy nie potrzebujesz? Maryja przychodzi aby upomnieć mnie i ciebie, pytając jaka jest twoja modlitwa. Kochana mamo, kochany ojcze, twoim obowiązkiem jest modlić się razem z rodziną. Dziecko musi zobaczyć cię na kolanach. Odmawiajcie codziennie różaniec! Jeżeli brakuje czasu spróbuj zacząć od jednej dziesiątki, to jest tylko 5 minut!"

Gościem specjalnym był emeryt, ks. prałat Jan Szywalski wieloletni duszpasterz niesłyszących

W sanktuarium od czwartku trwają  rekolekcje, a dzisiejsze uroczystości rozpoczęła procesja do bazyliki, następnie o 11-ej została odprawiona Msza Św.. po której nastąpiło poświęcenie samochodów.

W pielgrzymce biorą udział niepełnosprawni z całej Polski oraz goście z Norymbergii, to po części byli mieszkańcy Śląska związani z opolskim duszpasterstwem niesłyszących, którzy mimo że mieszkają na stałe zagranicą, chętnie wracają na Górę św. Anny. Wielu uczestników przybywa do św. Anny od lat. Część tutaj przystępowała do sakramentów. 
Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pielgrzymka, głuchoniemi, inwalidzi słuchu