Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-04 12:31
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Hongkong: nowy biskup na spotkaniu z dziennikarzami

Biskup Hongkongu Michael Yeung Ming-cheung w rozmowie z dziennikarzami mówił nt. wolności osobistej, praw człowieka i relacji Kościół-państwo. Podkreślił, że jako priorytet traktuje opiekę nad ubogimi i wykluczonymi.

Autor/źródło: © photogenica.pl

„Kościół to nie partia polityczna. Jeśli jednak stajemy przed problemami dotykającymi całego społeczeństwa, to myślę, że wspólnota wiernych powinna się podnieść i mówić jasno” – stwierdził nowy biskup Hongkongu Michael Yeung Ming-cheung. Dzień po tym, jak został ordynariuszem tego chińskiego miasta, odpowiadał on na pytania dziennikarzy, dotyczące głównie takich kwestii, jak wolność osobista, prawa człowieka czy relacje Kościół-państwo.

Pomimo dość politycznego charakteru tematów poruszanych przez przedstawicieli mediów hierarcha zaznaczył przede wszystkim, że jako priorytet traktuje opiekę nad ubogimi i wykluczonymi.

„Osoby starsze mają być traktowane z szacunkiem i doceniane. Musimy również zadbać o naszą młodzież. Nie każdy młody człowiek pragnie obalić rząd; chcą oni tylko wyrazić swoje niezadowolenie, a ludzie przy władzy powinni ich wysłuchać” – wskazał bp Yeung. Nowy ordynariusz Hongkongu odniósł się tym samym do ruchu Occupy Central, który domaga się większych swobód demokratycznych oraz efektywniejszego zarządzania na terenie tamtejszej autonomii. 

tm/ rv, asianews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-04 10:50:30
miniaturka

Kard. Parolin o Bliskim Wschodzie: rozwiązanie jest, a brak woli

„Bliski Wschód oraz trudna kwestia Jerozolimy i miejsc świętych leżą na sercu Stolicy Apostolskiej jako zadanie na rzecz trwałego pokoju”. - zapewnił kard. Pietro Parolin w wywiadzie dla dziennika katolickiego Avvenire.
2017-08-04 11:11:22
miniaturka

Wenezuela: rodziny żydowskie opuszczają kraj

Wiele rodzin żydowskich w ostatnich dniach opuściło Wenezuelę, aby wyemigrować do Izraela – informuje włoski portal internetowy Moked poświęcony judaizmowi.
2017-08-04 11:28:27
miniaturka

Irak: festiwal młodych na Równinie Niniwy

550 młodych katolików zebrało się w miejscowości Alkusz w północnym Iraku na kilkudniowym świętowaniu zorganizowanym pod patronatem patriarchatu chaldejskiego.
2017-08-04 12:11:47
miniaturka

Wrocław: rośnie zainteresowanie profilem abp Kupnego na Twitterze

Wystarczyły 3 lata obecności metropolity wrocławskiego na portalu społecznościowym Twitter, by liczba osób regularnie czytających 140-znakowe komentarze do Ewangelii przekroczyła 4 tys.
2017-08-04 12:58:08
miniaturka

Liban: biskupi apelują o pomoc uchodźcom w powrocie do Syrii

Biskupi maroniccy zaapelowali do władz Libanu o utworzenie planu, który umożliwiłby syryjskim uchodźcom powrót do ich ojczyzny.
2017-08-04 13:35:24
miniaturka

Łódź: 21. rocznica śmierci bp Rozwadowskiego

O ojcowskiej misji duszpasterskiej bp. Józefa Rozwadowskiego i jego niezwykłej miłości do Łodzi mówił w 21. rocznicę jego śmierci abp senior Władysław Ziółek podczas Mszy św. odprawionej w czwartek w łódzkiej katedrze.