Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-03 18:53
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

USA: biskupi krytykują ustawę imigracyjną

Biskupi amerykańscy skrytykowali najnowszą propozycję ustawy imigracyjnej RAISE Act, zaprezentowaną 2 sierpnia w Kongresie.

Autor/źródło: pixabay, skeeze, licencja: CC0

Wezwali prezydenta Trumpa i Kongres do jej odrzucenia. Miałaby ona ograniczać legalną imigrację do Stanów Zjednoczonych na kolejne dziesięciolecie, jak też znacząco zredukować przyjazdy rodzin obywateli i legalnych rezydentów spoza USA w ramach łączenia rodzin. Episkopat nazwał tę ustawę dyskryminującą.

„Gdyby ustawa ta obowiązywała kilka pokoleń temu, wielu spośród tych, którzy budowali ten naród i bronili go, zostałoby odrzuconych” – napisali biskupi w oświadczeniu. Stwierdzili również, że Kościół wierzy, iż silne więzy rodzinne powiększają szansę osoby na osiągnięcie sukcesu w życiu.

Wśród ograniczeń ustawy znajduje się zablokowanie liczby uchodźców, którzy w legalny sposób mogliby przekroczyć amerykańską granicę. Biskupi stwierdzili, że przepis prawny tego typu spowodowałby odmowę udzielania pomocy przez Stany Zjednoczone w sytuacjach kryzysu humanitarnego.

Ustawę poparł prezydent Donald Trump. Jego zdaniem zredukowałaby ona ubóstwo, podwyższyłaby stawkę godzinową i zaoszczędziłaby pieniądze podatników. Biskupi zaś stwierdzili, że ustawa ta byłaby szkodliwa dla rodzin i negowałaby wkład wniesiony przez imigrantów na rzecz Stanów Zjednoczonych.

A. Pożywio, Chicago, USA/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-03 14:47:53
miniaturka

Haiti: Senat zakazuje małżeństw jednopłciowych

Senat Haiti przyjął ustawę zakazującą zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci. Zabronił również jakiejkolwiek formy propagowania homoseksualizmu i przekonywania do niego.
2017-08-03 15:37:19
miniaturka

List o instytutach świeckich w polskim tłumaczeniu

Opublikowano polskie tłumaczenie listu Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego o instytutach świeckich. Dokument powstał z okazji 70-lecia Konstytucji „Provida Mater Ecclesia”.
2017-08-03 15:54:47
miniaturka

Kampania "Tornister Pełen Uśmiechów" rozpoczęta

Caritas w Polsce po raz dziewiąty rozpoczyna akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. W tym roku będzie to około 50 tys. uczniów.
2017-08-03 22:27:13
miniaturka

Skuteczni Święci seria Edycji Świętego Pawła. W niej … Święty Roch

Święty Roch- skutecznym Świętym? Może powie ktoś modliłem się za Jego wstawiennictwem, nie otrzymałem tego o co prosiłem? A może niewłaściwie rozumiemy skuteczność. Może to o co prosiliśmy nie było zgodne z wolą Bożą?
2017-08-03 23:34:34
miniaturka

Bp Leszkiewicz: walka z Kościołem przebiega przez rodzinę

Bp Leszek Leszkiewicz, 3 sierpnia przewodniczył w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.
2017-08-04 08:31:45
miniaturka
play

Poruszająca piosenka Kasi Kiklewicz - Wystarczy mi Twej łaski

Wystarczy mi Twej łaski, nic więcej mi nie trzeba - śpiewa Kasia Kiklewicz. 4 sierpnia 2017 roku ma miejsce premiera lyric video do drugiego utworu z płyty "Poza Tobą" wydanej w marcu 2017.