Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-03 08:49
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papieskie spotkanie z Borussią Mönchengladbach

„Drużyną na miarę człowieka” nazwał Papież Borussię Mönchengladbach, który spotkał się wczoraj z piłkarzami i działaczami tego utytułowanego niemieckiego klubu sportowego.

Autor/źródło: photogenica.pl, (C) Max Power/Corbis

Franciszek spotkał się ze sportowcami i przedstawicielami klubu w saloniku obok Auli Pawła VI tuż przed audiencją ogólną.

Ojciec Święty wyraził wdzięczność m.in. za więzy przyjaźni, jakie łączą Borussię, a zwłaszcza jej drużynę dawnych sław, ze Stowarzyszeniem Sportowym Pracowników Watykańskich. 

Warto dodać, że obie ekipy rozegrały przed trzema laty mecz towarzyski na stadionie Borussii, a dochód z wydarzenia został przekazany na cele dobroczynne. Nie była to zresztą jedyna inicjatywa społeczna, w którą zaangażował się niemiecki klub. 

Franciszek pochwalił szczególnie rodzinne programy sportowe i edukacyjne realizowane przy stadionie Borussia Park, a skierowane zwłaszcza do młodzieży z trudnych środowisk.

tc/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Niemcy, piłkarze, sportowcy, Borussia Mönchengladbach