Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-03 08:16
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież do Polaków: ŚDM Kraków, rocznica śmierci kard. Macharskiego

W czasie środowej audiencji ogólnej Franciszek pozdrowił obecnych w Auli Pawła VI Polaków nawiązując do ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz wspominając zmarłego kard. Macharskiego.

Autor/źródło: Bahnmoeller / commons.wikimedia.org, CC BY 3.0

Zwracając się do Polaków papieprzypomniał dwa wydarzenia: Światowe Dni Młodzieży, które w tym czasie rok temu obchodzone były w Krakowie, oraz pierwszą rocznicę śmierci kard. Franciszka Macharskiego.

„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. W minionym tygodniu wspominaliśmy nasze spotkania w Polsce i wydarzenia związane ze Światowym Dniem Młodzieży, które przeżywaliśmy rok temu. Dziękuję Panu za entuzjazm wiary młodych, jaki Duch Święty wzbudził w nich w tamtych dniach i nieustannie umacnia w ich sercach. Niech będą strażnikami nadziei dla przyszłych pokoleń! Wraz z tym wspomnieniem przychodzi mi na myśl postać drogiego kardynała Franciszka Macharskiego. Właśnie dziś przypada pierwsza rocznica jego śmierci. Niech pozostanie żywa pamięć tego wielkiego pasterza, oddanego ludziom z ufnością, którą pokładał w Jezusie miłosiernym. Niech Bóg wam błogosławi” – mówił Papież.

pp/ rv


Zdjęcie: Aula Paolo VI autor: Bahnmoeller, licencja: CC BY 3.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek