Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-01 15:25
S. Zielińska / KAI

Indonezja: rozpoczęły się 7. Azjatyckie Dni Młodzieży inspirowane ŚDM

Ponad 2 tys. młodych z krajów azjatyckich bierze udział w 7. Azjatyckich Dniach Młodzieży - spotkaniu inspirowanym Światowymi Dniami Młodzieży.

Autor/źródło: © photogenica.pl, EyeCandy Images

Zlot młodych, organizowany z inicjatywy Federacji Azjatyckich Konferencji Biskupów, odbywa się tym razem w Indonezji pod hasłem "Radosna azjatycka młodzież! Życie Ewangelia w wielokulturowej Azji". W spotkaniu biorą udział także młodzi muzułmanie.

Azjatyckie Dni Młodzieży przypominają swoją formułą Światowe Dni Młodzieży. Składają się z Dni w Diecezjach, organizowanych na terenie kraju, który gości uczestników spotkania, oraz Wydarzeń Centralnych przygotowanych w jednej z diecezji. Całość spotkania poprzedziła pielgrzymka krzyża Azjatyckich Dni Młodzieży i seria tzw. pre-wydarzeń, organizowanych i przeprowadzanych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dni w Diecezjach, które trwają od niedzieli i zakończą się jutro, to czas, kiedy pielgrzymi mieszkają wraz z indonezyjskimi rodzinami na terenie 11 diecezji tego kraju. Jak wyjaśniają organizatorzy, to czas bliższego poznawania lokalnego Kościoła i społeczeństwa, a także nawiązywania współpracy, która ma posłużyć duszpasterstwu młodzieży i współpracy międzynarodowej. W spotkaniu bierze udział 2140 młodych reprezentujących 16 konferencji episkopatów krajów azjatyckich.

Z kolei Wydarzenia Centralne 7. Azjatyckich Dni Młodzieży odbędą się w dn. 2-6 sierpnia w mieście Yogyakarta na wyspie Jawa. Oprócz wspólnej modlitwy, uczestnicy spotkania wezmą udział m.in. w warsztatach poświęconych bieżącym wyzwaniom, takim jak m.in. potrzeba ochrony środowiska czy walka z korupcją. Wśród wolontariuszy spotkania znajdują się też przedstawiciele muzułmańskiej młodzieży, która dzieli się z rówieśnikami doświadczeniem swojej wiary. Specjalne przesłanie do uczestników spotkania skieruje także papież Franciszek. Azjatyckie Dni Młodzieży kolejne po ŚDM spotkanie, które inspiruje katolicką młodzież w Azji.

- Rzecz jasna, inspirują nas Światowe Dni Młodzieży. Takie spotkania sprawiają, że życie i wiara młodych ludzi stają się bardziej stabilne. A podczas ŚDM staramy się wyeksponować kontekst wielokulturowości, która charakteryzuje nasze społeczeństwo - mówi KAI Claudia Chyntia, odpowiedzialna za obsługę medialną 7. Azjatyckich Dni Młodzieży.

Azjatyckie Dni Młodzieży, organizowane z inicjatywy Federacji Azjatyckich Konferencji Biskupów (FABC), odbywają się co 3 lata w jednym z azjatyckich państw. Poprzednie edycje spotkania odbywały się kolejno w: Tajlandii, Tajwanie, Indiach, Hong Kongu na Filipinach i w Korei Południowej, gdzie podczas swej wizyty apostolskiej z uczestnikami zjazdu spotkał się papież Franciszek.

abd / Yogyakarta

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-01 13:32:20
miniaturka
play

Challenge Sierpniowy #1

Sierpień jest świetnym czasem na podejmowanie wyzwań. Niezależnie od tego, czy letni wypoczynek za nami, przed nami, czy też nie mamy na niego szans. Codziennie krótka refleksja do Ewangelii i zadanie, które przygotowuje ks. Michał Misiak. Wyzwanie #1.
2017-08-01 13:55:45
miniaturka

Panama: nowa odsłona strony www Światowych Dni Młodzieży

panama2019.pa - strona internetowa Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 od dziś funkcjonuje w nowej odsłonie. Zawiera ona bieżące informacje dotyczące przygotowań do spotkania młodych.
2017-08-01 14:36:35
miniaturka
play

„OPOWIEŚĆ '44” - nowy historyczno-edukacyjny projekt muzyczny

„OPOWIEŚĆ '44” - to wyśpiewany i zagrany obraz powstańczej Warszawy. Wydany w rocznicę Powstania Warszawskiego album zawiera utwory znane wraz z odkrytymi na nowo autentycznymi piosenkami oddziałów powstańczych.
2017-08-01 15:44:52
miniaturka
play

Polacy odpowiadają: Jak żyć dla Ojczyzny

"Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej" - mówił kard. Stefan Wyszyński. Salve TV zapytała Polaków, czym dla nich jest Ojczyzna i w jaki sposób dla niej żyć.
2017-08-01 16:10:37
miniaturka

Sierpień – miesiąc abstynencji

W sierpniu Kościół katolicki w Polsce zachęca do abstynencji i troski o trzeźwość. – Wciąż wzrasta spożycie alkoholu; jest on przyczyną cierpień i rozpadu wielu rodzin – podkreśla bp Tadeusz Bronakowski.
2017-08-01 18:18:41
miniaturka

Bp Guzdek: powstańczy czyn wzywa nas do narodowej jedności

„Powstańczy czyn wzywa nas do narodowej jedności” – powiedział bp Józef Guzdek.