Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-01 11:55
S. Zielińska / pro-life.pl

Oświęcim: 76. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego

Dnia 14 sierpnia (poniedziałek), w Oświęcimiu, odbędą się uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w 76. rocznicę Jego męczeńskiej śmierci.

Autor/źródło: net/ab

Uroczystości rozpoczną się o godz. 8:30 nabożeństwem w Kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu, po którym wyruszy piesza pielgrzymka do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz-Birkenau. 

Długość trasy pielgrzymki z Kościoła św. Maksymiliana do byłego KL Auschwitz-Birkenau to ok. 4 km.

Organizatorzy zapewniają także możliwość przejazdu autokarem.

Centralnym punktem uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w 76. rocznicę Jego męczeńskiej śmierci, będzie Msza Święta sprawowana o godz. 10:30 w Muzeum KL Auschwitz-Birkenau, na placu przy Bloku 11


Mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli dojechać na uroczystości autokarem. Wyjazd z Placu Matejki o godz. 6:15.

Chęć wyjazdu należy zgłaszać telefoniczne w biurze Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka: od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 -15:00, tel.: 12 421 08 43.

Koszt przejazdu: 10 zł.


O. Maksymilian Maria Kolbe trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz 28 maja 1941 r. Dobrowolnie wybrał śmierć głodową w zamian za skazanego współwięźnia Franciszka Gajowniczka. Zmarł 14 sierpnia 1941 r. dobity zastrzykiem trucizny przez funkcjonariusza obozowego.

O. Kolbe został beatyfikowany 17 października 1971 r. przez papieża Pawła VI, a kanonizowany 10 października 1982 r. przez papieża Jana Pawła II.


Źródło: dr inż. Antoni Zięba

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: św. Maksymilian Kolbe, Auschwitz-Birkenau, Oświęcim, męczennik, nazistowski obóz koncentracyjny