Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-30 12:38
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Kolumbia: papamobil prawie gotowy

Panoramiczne samochody, którymi Franciszek będzie przemieszczał się w pobliżu miejsc celebracji w Kolumbii, są już prawie gotowe. Poinformowali o tym rządowi i kościelni organizatorzy wrześniowej wizyty Papieża w tym kraju.

Autor/źródło: OPOKA, Diana Golec, licencja: Jak album

Miejscowa prasa opublikowała zdjęcia pojazdów. Za ich przygotowanie odpowiada regionalny oddział General Motors.

Chodzi o samochód typu crossover Chevrolet Traverse przebudowany na otwartą luksusową platformę panoramiczną, oszkloną jedynie od przodu. Pojazd napędza ponad 280-konny silnik benzynowy V6 z automatyczną skrzynią biegów. Kolor kolumbijskiego papamobile jest oczywiście biały. Trzy takie samochody będą woziły Franciszka w Bogocie, Medellín, Villavicento i Cartagenie. Te same pojazdy prawdopodobnie posłużą także podczas jego wizyty w Peru i Chile w styczniu przyszłego roku oraz w rok później podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

tc/ rv, semana

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-29 23:19:16
miniaturka

Chile: miejscowy Kościół współodczuwa z cierpiącą Wenezuelą

Współodczuwając z cierpieniem mieszkańców Wenezueli, zwłaszcza w kontekście panujących tam obecnie zawirowań politycznych, chilijska diecezja Chillán zaprasza wszystkich wiernych na specjalną modlitwę za ten pogrążony w kryzysie kraj.
2017-07-29 23:22:32
miniaturka

Kolumbia: zamordowano młodego kapłana

W Kolumbii zginął kolejny katolicki duchowny. 31-letni ks. Diomer Eliver Chavarría Pérez został zamordowany w nocy z czwartku na piątek (27/28 lipca) w miejscowości Puerto Valdiva, gdzie pracował, położonej w departamencie Antioquia na północy kraju.
2017-07-30 12:37:59
miniaturka

Chile: spłonął kolejny kościół

W środkowym Chile, w Araukanii, został podpalony kolejny budynek sakralny. Tym razem spalono kościół należący do wspólnoty ewangelickiej.
2017-07-30 13:23:32
miniaturka

Ludźmierz: 80 osób wyruszyło na Pielgrzymkę Rowerową na Hel

"Czynimy pokutę. Dzielmy chlebem" - to hasło IX Rowerowej Pielgrzymki z Giewontu na Hel.
2017-07-30 13:28:22
miniaturka

Papież: szukanie i poświęcenie potrzebne, by znaleźć Pana

W rozważaniu, którym poprzedził południową modlitwę maryjną, Franciszek nawiązał do dzisiejszej Ewangelii i skupił się na dwóch przypowieściach: o ukrytym skarbie i drogocennej perle.
2017-07-30 13:40:15
miniaturka

Białystok: wyruszyła XXXI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

O tym, że królestwo Boże to sposób życia w zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem przypominał pątnikom wyruszającym z Białegostoku w 31. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę abp Tadeusz Wojda.