Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-30 08:03
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Chile: miejscowy Kościół współodczuwa z cierpiącą Wenezuelą

Współodczuwając z cierpieniem mieszkańców Wenezueli, zwłaszcza w kontekście panujących tam obecnie zawirowań politycznych, chilijska diecezja Chillán zaprasza wszystkich wiernych na specjalną modlitwę za ten pogrążony w kryzysie kraj.

Autor/źródło: EpiskopatNews, licencja: Jak album

Chodzi tu o Mszę, którą odprawi 30 lipca w tamtejszej katedrze miejscowy ordynariusz, bp Carlos Pellegrín. Wskazuje on, że celem jest wspólne proszenie Pana o pokój oraz o oświecenie serc i rozpoczęcie dialogu między zwaśnionymi stronami. Wybrana data to dzień zwołania w Wenezueli przez prezydenta Nicolasa Maduro tzw. Konstytuanty, która zgodnie z jego polityką ma zmienić ustawę zasadniczą. Idei tej sprzeciwia się zarówno opozycja polityczna, jak i tamtejszy Kościół.

W Eucharystii wezmą też udział imigranci mieszkający w Chile. „Mamy nadzieję i zachowujemy wiarę w Boga, który może wziąć sprawy w Wenezueli w swoje ręce, ponieważ tylko On potrafi zmienić obecną sytuację” – powiedziała jedna z nich. Yoneida Romero podkreśliła, iż nie można lepiej wspierać jej ogarniętego kryzysem kraju, jak przez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-29 18:49:58
miniaturka

Abp Jędraszewski do młodych: musimy zrobić wszystko, by niedziela stała się trendy

W Krakowie trwają obchody 1. rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Podczas katechezy w parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę na potrzebę troski o życie wspólnotowe.
2017-07-29 22:37:26
miniaturka

Papież modli się za zmarłe w Londynie dziecko i jego bliskich

„Zawierzam Ojcu małego Charliego oraz modlę się za rodziców i za osoby, które go kochały” – napisał Papież wczoraj wieczorem na Twitterze, dowiedziawszy się o śmierci chorego niemowlęcia w londyńskim hospicjum.
2017-07-29 22:43:29
miniaturka

Generał jezuitów popiera biskupów wenezuelskich

„Chciałbym przyłączyć się do głosu, intencji i stanowiska biskupów Wenezueli, bardzo zjednoczonych tak między sobą jako Konferencja Episkopatu, jak też z miejscowymi jezuitami czy innymi zakonami” – stwierdził generał Towarzystwa Jezusowego.
2017-07-29 23:22:32
miniaturka

Kolumbia: zamordowano młodego kapłana

W Kolumbii zginął kolejny katolicki duchowny. 31-letni ks. Diomer Eliver Chavarría Pérez został zamordowany w nocy z czwartku na piątek (27/28 lipca) w miejscowości Puerto Valdiva, gdzie pracował, położonej w departamencie Antioquia na północy kraju.
2017-07-30 12:37:59
miniaturka

Chile: spłonął kolejny kościół

W środkowym Chile, w Araukanii, został podpalony kolejny budynek sakralny. Tym razem spalono kościół należący do wspólnoty ewangelickiej.
2017-07-30 12:39:22
miniaturka

Kolumbia: papamobil prawie gotowy

Panoramiczne samochody, którymi Franciszek będzie przemieszczał się w pobliżu miejsc celebracji w Kolumbii, są już prawie gotowe. Poinformowali o tym rządowi i kościelni organizatorzy wrześniowej wizyty Papieża w tym kraju.