Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-07-29 17:30
ek / BP KEP

Trwają obchody pierwszej rocznicy ŚDM

W Polsce w weekend trwają obchody pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Młodzi ludzie uczestniczą m.in. w Mszach Św. i koncertach. Centralne wydarzenia mają miejsce w Krakowie i na Campus Misericordiae w Brzegach.

Autor/źródło: © Mazur/episkopat.pl/Flickr

Kościół w Polsce dziękuje papieżowi Franciszkowi za wizytę w naszym kraju i ŚDM oraz modli się o utrwalenie ich owoców.


Dziś w kościele oo. Pijarów w Krakowie odbyło się spotkanie podczas którego świadectwa wygłosili: raper Michał „PAX” Bukowski; Teresa Kmieć- siostra Helenki Kmieć, zabitej w styczniu w Boliwii wspólnota Betania, która następnie poprowadziła koronkę do Bożego Miłosierdzia.


Także dziś o godz. 18.00 w Krakowie odbędzie się koncert w Tauron Arenie, w której papież Franciszek spotkał się z wolontariuszami ŚDM. Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego „Młodość – projekt życia”.


We foyer prowadzona będzie sprzedaż płyt-cegiełek „Nieśmiertelni”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży mieszkającej w Aleppo.


W niedzielę w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 12:30, abp Jędraszewski będzie przewodniczył uroczystej Mszy Św. dziękczynnej za owoce Światowych Dni Młodzieży.


Z kolei w Campus Misericordiae w Brzegach zaplanowana jest m.in pielgrzymka z figurą Matki Bożej z Loreto, Koncert Uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz przejście przez Bramę Miłosierdzia.


ŚDM z udziałem papieża Franciszka trwały w Polsce od 26 lipca do 1 sierpnia 2016 r. Odbyły się w Krakowie i Campus Misericordiae pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W spotkaniu z papieżem uczestniczyło około 2 mln osób.


BP KEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ŚDM, Światowe Dni Młodzieży, rocznica