Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-28 18:31
ek / Radio Watykańskie

Ruszył projekt wsparcia polskich pielgrzymów przed ŚDM w Panamie

Bilet dla Brata 2.0 to nowa odsłona projektu wspierającego młodzież ze Wschodu, aby jak najliczniej mogła uczestniczyć w ŚDM Kraków 2016. Tym razem celem jest pomoc w zorganizowaniu wyjazdu polskich pielgrzymów do Panamy.

Autor/źródło: Wspólnota LEDNICA 2000, licencja: CC BY

„Chcemy, aby ten projekt był integralną częścią duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2019, abyśmy wspólnie pomogli jak największej liczbie pielgrzymów i wolontariuszy, którzy pragną wziąć udział w spotkaniu młodych w Panamie” – zapowiada dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, prezentując nową odsłonę projektu Bilet dla Brata, uruchomionego w rocznicę krakowskich dni młodzieży.


„Będzie można przekazywać ofiary na trzy cele – powiedział ks. Emil Parafiniuk. Pierwszy to kwatera polska „czyli miejsce, które będzie służyło wszystkim polskim pielgrzymom w czasie pobytu, będzie dbało o bezpieczeństwo. Również będzie można wspomóc wolontariuszy i ich wyjazd, a oprócz tego pielgrzymów, którzy będą chcieli udać się na Światowe Dni Młodzieży. Naszą ideą drugiej edycji «Bilet dla brata» jest to, by zaktywizować diecezje i poszczególne grupy do poszukiwania środków i również zachęcić przez to wspólnoty lokalne do wsparcia pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży, bo te Dni to przede wszystkim pielgrzymka” – dodał dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.


Według szacunków do Panamy pojedzie ok. 2-3 tys. pielgrzymów z Polski i ok. 100-200 polskich wolontariuszy krótkoterminowych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: kierunekpanama.pl


S. Tasiemski OP, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-28 15:36:05
miniaturka

Trwa IV Nadmorska Ewangelizacja

Ponad 50. ewangelizatorów można spotkać na polskich plażach oraz ulicach nadmorskich miast w ramach IV Nadmorskiej Ewangelizacji.
2017-07-28 15:56:18
miniaturka

Abp Gądecki: ŚDM pokazały, że jedność ponad podziałami jest możliwa

Światowe Dni Młodzieży pokazały, że jedność ponad podziałami jest możliwa. Jest to niezwykła szansa, która zdarzyła się naszemu narodowi raz na tysiąc lat – podkreśla metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki.
2017-07-28 18:09:12
miniaturka

Ghana, abp Anokye: nielegalne wydobycie złota niszczy środowisko

Ordynariusz archidiecezji Kumasi w Ghanie wezwał rząd do podjęcia działań celem powstrzymania nielegalnej eksploatacji złóż mineralnych.
2017-07-28 19:41:11
miniaturka

WYMIANA POKRYCIA DACHOWEGO SĄDU REJONOWEGO W NIDZICY

W trakcie lata przeprowadza się wiele remontów w Polsce.Te mają miejsce również w Nidzicy (woj.warmińsko-mazurskim). Gdzie obecnie odbywa się wymiana pokrycia dachowego Sądu Rejonowego.
2017-07-28 22:16:40

XXII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ W OSTRÓDZIE

Do jutra (29.07) potrwa XXII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie.W chwili obecnej na scenie występuje zespół Akcent z piosenką ,,Przez twe oczy zielone".Publiczność również w tym roku nie zawodzi i miło spędza wieczór.
2017-07-29 08:50:32
miniaturka

Jerozolima: Watykan popiera utrzymanie historycznego status quo

Watykan stale opowiada się za utrzymaniem historycznej sytuacji prawnej w relacjach między religiami w Jerozolimie.