Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-28 18:04
ek / Radio Watykańskie

Ghana, abp Anokye: nielegalne wydobycie złota niszczy środowisko

Ordynariusz archidiecezji Kumasi w Ghanie wezwał rząd do podjęcia działań celem powstrzymania nielegalnej eksploatacji złóż mineralnych.

kopalnia Obuasi, Ghana
Autor/źródło: Kobebigs/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0

Abp Gabriel Justice Yaw Anokye podkreślił, iż procederem tym zajmują się zagraniczne bandy kryminalne i wciągają w to także miejscową ludność. Wezwał więc mieszkańców Ghany, aby nie współpracowali z ludźmi bez skrupułów, którym zależy tylko na robieniu pieniędzy. Nielegalne wydobywanie złóż mineralnych pociąga za sobą także niszczenie środowiska naturalnego, i to na dużą skalę. „Ochrona dóbr naturalnych jest konieczna, aby zapewnić odpowiednią przyszłość młodym” – mówił ghański hierarcha.


Ghana jest obecnie jednym z największych wydobywców złota na świecie. W ostatnim czasie otwarto kolejne kopalnie, co spowodowało napływ wielu ludzi z całego świata i nielegalne wydobywanie w miejscach, gdzie poszukuje się tego kruszcu w niebezpiecznych warunkach, wykorzystując do jego pozyskiwania miejscową ludność. Dlatego Kościół apeluje do rządu, aby ją chronił i powstrzymał bezwzględne niszczenie zasobów naturalnych. „Do wielu rejonów naszego kraju – powiedział abp Anokye – wtargnęli ludzie, którzy dniem i nocą rozkopują ziemię, niszcząc także wody gruntowe”.


pp/ rvWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-28 14:22:55
miniaturka

Bielsko-Biała: wystawa „Chrystus Frasobliwy w sztuce”

Rzeźby w drewnie i kamieniu, obrazy, rysunki oraz grafiki poświęcone tematowi „Chrystusa Frasobliwego” można zobaczyć na otwartej właśnie wystawie w galerii Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej.
2017-07-28 15:36:05
miniaturka

Trwa IV Nadmorska Ewangelizacja

Ponad 50. ewangelizatorów można spotkać na polskich plażach oraz ulicach nadmorskich miast w ramach IV Nadmorskiej Ewangelizacji.
2017-07-28 15:56:18
miniaturka

Abp Gądecki: ŚDM pokazały, że jedność ponad podziałami jest możliwa

Światowe Dni Młodzieży pokazały, że jedność ponad podziałami jest możliwa. Jest to niezwykła szansa, która zdarzyła się naszemu narodowi raz na tysiąc lat – podkreśla metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki.
2017-07-28 18:37:19
miniaturka

Ruszył projekt wsparcia polskich pielgrzymów przed ŚDM w Panamie

Bilet dla Brata 2.0 to nowa odsłona projektu wspierającego młodzież ze Wschodu, aby jak najliczniej mogła uczestniczyć w ŚDM Kraków 2016. Tym razem celem jest pomoc w zorganizowaniu wyjazdu polskich pielgrzymów do Panamy.
2017-07-28 19:41:11
miniaturka

WYMIANA POKRYCIA DACHOWEGO SĄDU REJONOWEGO W NIDZICY

W trakcie lata przeprowadza się wiele remontów w Polsce.Te mają miejsce również w Nidzicy (woj.warmińsko-mazurskim). Gdzie obecnie odbywa się wymiana pokrycia dachowego Sądu Rejonowego.
2017-07-28 22:16:40

XXII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ W OSTRÓDZIE

Do jutra (29.07) potrwa XXII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie.W chwili obecnej na scenie występuje zespół Akcent z piosenką ,,Przez twe oczy zielone".Publiczność również w tym roku nie zawodzi i miło spędza wieczór.