Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-28 11:14
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Kolumbia: Papież zawierzy kraj Matce Bożej z Chiquinquirà

Ojciec Święty zawierzy Kolumbię Matce Bożej. Aktu tego dokona w czasie swojej wrześniowej wizyty w tym kraju, a konkretnie w jego stolicy.

Matka Boża Różańcowa z Chiquinquirá
Autor/źródło: Wikimedia Commons, CC0

Na czas papieskiej wizyty do Bogoty zostanie przewieziony cudowny obraz Matki Bożej Różańcowej z Chiquinquirà.

Namalowany w drugiej połowie XVI w. wizerunek waży ponad tonę, dlatego zostanie przewieziony na miejsce śmigłowcem, konwojowany przez wojsko i gwardię prezydencką.

7 września Franciszek uczci ikonę i zawierzy cały kraj Matce Bożej czczonej od wieków jako patronka Kolumbii.

Kult Maryi z Chiquinquirà sięga 1586 r., kiedy to wyblakły i pokryty sadzą ze świec kościelnych obraz Matki Bożej Różańcowej w niewytłumaczalny sposób odzyskał pierwotną świeżość. Cudowne wydarzenie zwane „renowacją” (renovación) dało początek narodowemu sanktuarium w Chiquinquirà w departamencie Boyacà na zachodzie Kolumbii. Jest ono prowadzone przez dominikanów. Odwiedził je w 1986 r. Jan Paweł II.

tc/ zenit

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-28 09:09:49
miniaturka

Strefa Gazy: żyjemy tu z dnia na dzień

„Żyjemy tutaj z dnia na dzień. Nie myślimy o przyszłości. Tę przyszłość może nam podarować tylko cud” – tak o sytuacji w Strefie Gazy mówi proboszcz jedynej tam parafii katolickiej, brazylijski kapłan Mario Da Silva.
2017-07-28 09:56:00
miniaturka

Duchowe wsparcie Inicjatywy "Przystanek Jezus"

Organizatorzy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus" zachęcają do wsparcia ewangelizacji poprzez modlitwę. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 30 lipca do 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.
2017-07-28 10:21:58
miniaturka

Irak: chrześcijanie, a projekt niepodległego Kurdystanu

Działacze chrześcijańscy w Kurdystanie zostali zaproszeni przez szefa sztabu prezydenta autonomii do zaangażowania w przygotowanie referendum dotyczącego niepodległości tego regionu.
2017-07-28 10:55:56
miniaturka

Kard. Parolin przed wizytą w Moskwie: mamy okres niepewności

O uwadze poświęcanej przez Stolicę Apostolską Europie Wschodniej oraz potrzebie dialogu z Rosją mówił watykański sekretarz stanu w wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi Sole24Ore.
2017-07-28 11:17:54
miniaturka
play

Słyszeliśmy strzały i krzyki zabijanych - świadectwo misjonarza

Wojna, śmierć, opętania, ale i pomoc, dobro, obecność, miłość i moc modlitwy! Gościem Tematu Dnia Salve TV był ks. Piotr Kalinowski SAC, który podzielił się swoimi wstrząsającymi wspomnieniami z pracy na misjach.
2017-07-28 11:29:25
miniaturka

Jasna Góra: obraz Matki Bożej już przyozdobiony nowymi koronami

W pierwszą rocznicę pielgrzymki papieża Franciszka na Jasną Górę obraz Matki Bożej przyozdobiony został nowymi koronami. Są one darem włoskiej diecezji Crotone, gdzie także znajduje się XII-wieczny Wizerunek Madonny.