Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-28 08:04
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Rocznica rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży

Przed rokiem przybył do Polski ze swoją pierwszą wizytą Papież Franciszek. Motywem jego pielgrzymki były 31. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl

Wydarzenie pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” w kulminacyjnym momencie zgromadziło ok. 2 mln wiernych.

Co zostało w nas z tego czasu? Mówi bp Damian Bryl z Poznania: „Myślę, że po tym roku potrzeba dalej solidnego namysłu, takiej mobilizacji, żeby teraz to poruszenie przerodziło się w konkretne decyzje” – powiedział poznański biskup pomocniczy.

W Krakowie odbyło się „ŚDM-owe after party”. Wolontariusze i uczestnicy zeszłorocznego święta młodych chrześcijan spotkali się, aby wspominać, porozmawiać, ale także potańczyć.

W kuluarach toczyły się natomiast rozmowy - zarówno te, w których wspominano ŚDM, jak i takie, w których wymieniano możliwości podjęcia różnych akcji społecznych.

„Ciężko spotkać takich ludzi na co dzień i warto nawiązywać takie relacje, odnowić to wszystko, żeby rozwijać też swoją wiarę i żeby spotykać ludzi, którzy będą pomagać rozwijać tę wiarę” – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

Podczas wydarzenia zbierano kosmetyki i środki czystości na rzecz Krakowskiej Fundacji Pomocy Potrzebującym „Nasz Dom”, które w stolicy Małopolski otacza opieką grupę bezdomnych mężczyzn.

Wspominając wydarzenia sprzed roku emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz życzył młodym, by nie zapomnieli o tych dniach, by wracali do tych przeżyć, pogłębiali myśli, zdarzenia, doświadczenia i wartości, które się uzewnętrzniły w ciągu tych Dni i nimi żyli. „Życzę, by młodzi patrzyli w przyszłość z nadzieją i budowali lepszą przyszłość w narodzie polskim, jedność, życzliwość i wspólne dochodzenie do prawdy, aby to, co najważniejsze, nie dzieliło nas, ale łączyło” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

S.Tasiemski OP / KAI, rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-27 18:02:56
miniaturka

Międzynarodowa pomoc dla Ukrainy w nowej formie

Koordynowana przez Stolicę Apostolską międzynarodowa pomoc charytatywna dla Ukrainy przyjmie nową formę organizacyjną.
2017-07-27 19:19:53

TRWA CZUWANIE APOSTOLATU MODLITWY POMPEJAŃSKIEJ I ORGANIZACJI PRO-LIFE W GIETRZWAŁDZIE

Dzisiaj (27.07) w Gietrzwałdzie odbywa się czuwanie modlitewne.Tym razem u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej gromadzą się: ruchy i organizacje pro-life oraz Apostolat Modlitwy Pompejańskiej.
2017-07-27 23:23:38
miniaturka

Kalisz: najstarsza 380. Piesza Pielgrzymka Kaliska na Jasną Górę (zapowiedź)

W tym roku Kaliska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę „Od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa” wyruszy już po raz 380. jako pielgrzymka kaliska i po raz 26. jako pielgrzymka diecezji kaliskiej.
2017-07-28 08:19:49
miniaturka

Papież pisze do karmelitanki pomagającej osobom transseksualnym

Papież wyraził uznanie i poparcie dla argentyńskiej zakonnicy, która pomaga osobom transseksualnym uwalniać się od prostytucji i uzależnień.
2017-07-28 08:30:45
miniaturka

Kard. Koch w Rosji: relikwie św. Mikołaja wracają do Bari

„Ekumenizm świętych jest doskonałą okazją do dialogu między Kościołami” – powiedział kard. Kurt Koch przed odlotem do Rosji, komentując przyjęcie w tym kraju relikwii św. Mikołaja.
2017-07-28 09:09:49
miniaturka

Strefa Gazy: żyjemy tu z dnia na dzień

„Żyjemy tutaj z dnia na dzień. Nie myślimy o przyszłości. Tę przyszłość może nam podarować tylko cud” – tak o sytuacji w Strefie Gazy mówi proboszcz jedynej tam parafii katolickiej, brazylijski kapłan Mario Da Silva.