Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-26 17:36
Monika Fenisz

Akademia Służby i Rozwoju KSM

W sierpniu odbędą się rekolekcje połączone z warsztatami, przeznaczone dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Akademia Służby i Rozwoju KSM
Autor/źródło: www.ksm.org.pl

Członkowie Zarządów Diecezjalnych poprzez wspólną modlitwę, formację i integrację będą mogli nauczyć się, jak formować szeregi, budować łączność, organizować sztaby i tworzyć środowisko młodych, aktywnych ludzi. Z kolei kierownictwa oddziałów poruszą takie tematy, jak: strategia planowania pracy w oddziale; prowadzenie spotkań formacyjnych; komunikacja interpersonalna.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to czas wsłuchiwania się w Słowo Boże, a także wymiany doświadczeń i praca nad strategią rozwoju Stowarzyszenia w trzech płaszczyznach:
- formacja i edukacja (w tym dyskusja nad systemem szkoleniowym KSM oraz metody i sposoby realizacji programu formacyjnego); 
- komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna (promocja, media w środowisku lokalnym i organizacji, promocja dobrych dzieł i komunikacja z otoczeniem); 
- potencjał organizacyjny (organizacja i budowa potencjału organizacyjnego w środowisku lokalnym diecezji, parafii, oddziale itp. oraz metodyka realizacji projektów).

Rekolekcje odbędą się w terminie 11-18 sierpnia w Ośrodku Rekolekcyjno-Rekreacyjnym na Śnieżnicy. 

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Prezydium Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (e-mail: prezydiumksm@gmail.com, tel. 570753770).

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy