Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-07-26 12:14
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Peru: 20 tys. „papieskich gwardzistów” podczas wizyty Franciszka

Ponad 20 tys. młodych weźmie udział jako wolontariusze w wydarzeniach papieskiej wizyty w Peru w styczniu przyszłego roku. Poinformował o tym dyrektor komitetu organizacyjnego ks. Luis Gaspar.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Zadaniem specjalnej „Gwardii papieskiej” ma być pomoc pielgrzymom oraz sprawy logistyczne w czasie głównych spotkań Franciszka z wiernymi w Limie, Trujillo i Puerto Maldonado.

Wolontariusze mają pochodzić z terenu całego kraju i z różnych grup społecznych. Zapisy zostaną rozpoczęte w przyszłym miesiącu wraz z uruchomieniem specjalnej strony internetowej informującej o papieskiej wizycie.

Ks. Gaspar zaznaczył, że choć na spotkaniach z Franciszkiem można spodziewać się nawet 5 mln ludzi, to nie można tego traktować jako popkulturowej imprezy. „Ojciec Święty nie przyjeżdża niczym jakiś artysta – stwierdził organizator papieskiej wizyty w Peru. – Nie przybywa on, by zrobić show czy zagrać sztukę teatralną, bądź robić cyrk. On przybywa jako ojciec, który odwiedza swoje dzieci” – dodał peruwiański duchowny.

tc/ afp


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, młodzież, Peru, wolontariusze, wizyta papieska, podróż apostolska