Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2016-11-21 15:54
iz / KAI

Bp Kopiec konsekrował wdowę

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w parafii św. Jacka w Bytomiu biskup Jan Kopiec konsekrował wdowę. Jej szczególnym zadaniem we wspólnocie Kościoła będzie modlitwa i wspieranie osób najbardziej potrzebujących.

Autor/źródło: pixabay

Pani Eugenia Matusiak została wdową 17 lat temu, należy do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w swojej parafii Św. Jacka w Bytomiu i jest zaangażowana w życie swojej parafii. Jej droga do konsekracji przebiegała przez udział w różnych rekolekcjach, zaś decydujące były rekolekcje u salezjanów w Krakowie, gdzie po raz pierwszy usłyszała propozycję by zostać wdową konsekrowaną. Od tej pory ta decyzja stale się umacniała.


W czasie konsekracji, biskup Jan Kopiec posługując się liturgicznym tekstem wskazał na zadania, jakich podejmuje się wdowa konsekrowana. A są nimi szczególnie modlitwa i wspieranie najbardziej potrzebujących. Biskup wręczył pani Eugenii Liturgię Godzin – brewiarz, który staje się odtąd jej codzienna modlitwą, a także krzyż i obrączkę. Jednym z elementów liturgii jest także modlitwa wdowy za swojego zmarłego męża, którą pani Eugenia odmówiła z wielkim wzruszeniem.


Na zakończenie Mszy św. biskup gliwicki wskazał, że stan wdów konsekrowanych jest charyzmatem, który był bardzo silny w pierwotnym Kościele, a dzisiaj jest na nowo wydobywany, jako znak działania Boga. Nowej wdowie konsekrowanej, biskup dziękował za odwagę podjęcia takiej drogi i życzył by była ona sposobem realizacji powołania.


Pani Eugenia Matusiak jest czwartą wdową konsekrowaną w diecezji gliwickiej. Rok temu biskup Kopiec konsekrował pierwsze trzy wdowy, z czego kilka tygodni temu zmarła jedna z nich.

ks.sw / Bytom


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Biskup Kopiec, konsekracja wdowy