Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-25 11:56
S. Zielińska / KAI

Bp Jamrozek na FSM: człowiek ma prawo pytać Boga: „dlaczego”

Nie musimy się tego bać, żeby pytać, czemu pewne historie mają miejsce w moim życiu – mówił bp Stanisław Jamrozek podczas 30. Franciszkańskiego Spotkania Młodych (FSM) w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla.

Autor/źródło: © Alessi Photography - Aleksandra Adamczyk

Przemyski biskup pomocniczy spotkał się z młodzieżą w poniedziałek i odprawił dla niej Mszę świętą.

Swoją homilię bp Stanisław Jamrozek oparł o historię Abrahama, który idzie złożyć w ofierze Bogu swojego syna Izaaka. Jak podkreślił kaznodzieja, dla Abrahama był to czas próby, a Bóg poddaje człowieka próbie, żeby jego wiara była silniejsza. Zaznaczył, że w kroczeniu za Bogiem nie wystarczy jedna decyzja, ale trzeba ją powtarzać każdego dnia.

Bp Jamrozek zauważył, że cierpienie jest wpisane w życie człowieka, ale jednocześnie zbliża ono do Boga. Człowiek jednak ma prawo pytać, dlaczego pewne wydarzenia się dzieją. – Nie musimy się tego bać, żeby pytać, czemu pewne historie mają miejsce w moim życiu, nawet te trudne i niezrozumiałe, których sensu często nie widzimy. Ale później dostrzegamy, że w ten sposób Pan Bóg nas oczyszcza i zaczynamy patrzeć w nowy sposób – mówił.

Kaznodzieja zastrzegł, że „nie można wejść do nieba bez podjęcia ofiary, bez dźwigania tego ciężaru, który Bóg dla nas przygotowuje”. – Uczmy innych, że do chwały idzie się dźwigając krzyż razem z Jezusem. Ale też pamiętając, że tak jak Abraham, kiedy niosę Bogu ofiarę z siebie, On mi pobłogosławi i ochroni moje życie w perspektywie wieczności – zapewnił.

Bp Jamrozek zachęcał, aby nawet w najtrudniejszych momentach, nie zapominać, że „Pan Bóg nie zapomniał o nas, On jest ciągle przy naszych problemach i codzienne sytuacje z Jego pomocą uda się rozwiązać”.

W poniedziałek młodzież wysłuchała również świadectwa Bogdana Krzaka. Opowiedział on m.in. o trudnym dzieciństwie, wstąpieniu w szeregi tzw. „kiboli” oraz uzależnieniu od alkoholu i papierosów. Teraz jest szczęśliwym ojcem i dziadkiem, a doświadczenia z przeszłości wykorzystuje pracując z młodzieżą w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej.

Wieczorem natomiast wystąpił zespół Boguchwała, a w „kinie pod chmurką” wyświetlono amerykański dramat „Czekając na motyle”.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych rozpoczęło się w niedzielę 23 lipca i potrwa do soboty 29 lipca. Przyświeca mu hasło „Perspektywa”.

pab / Kalwaria Pacławska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-25 09:58:52
miniaturka

Arcybiskup stolicy Urugwaju o tamtejszym szkolnictwie

W Urugwaju zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne zabiegają o to, by edukacja docierała do wszystkich sektorów społeczeństwa, również do tych najmniej uprzywilejowanych. - mówił kard. Sturla.
2017-07-25 10:19:30
miniaturka
play

Odważne dzieci w Gruzji. Ciąg dalszy Brave Kids 2017

Barwna parada w pociągu, 31 dzieci z różnych stron świata, niezwykłe pokazy i zajęcia z instruktorką z Polski – tak będzie wyglądał Brave Kids 2017 w Gruzji.
2017-07-25 10:33:21
miniaturka

Wizyta kard. Barbarina w Iraku

Prymas Francji udał się po raz kolejny z wizytą solidarności do Iraku.
2017-07-25 11:14:25
miniaturka

Izrael: w kraju przebywa 150 tys. chrześcijańskich imigrantów

„Kościół jerozolimski jest rzeczywiście Matką i w tej wspólnocie wszyscy mogą poczuć się jak w domu” – uważa wikariusz tamtejszego patriarchatu łacińskiego dla katolików języka hebrajskiego.
2017-07-25 12:30:35
miniaturka

Dziś Kościół wspomina św. Jakuba i św. Krzysztofa - patrona podróżników i kierowców

25 lipca Kościół wspomina św. Jakuba Apostoła, który według legendy dotarł w podróżny misyjnej do Hiszpanii i św. Krzysztofa - patrona podróżnych i kierowców. To jedni z najpopularniejszych świętych chrześcijaństwa.
2017-07-25 13:17:05
miniaturka
play

Kraków: franciszkanin nagrał piosenkę na rocznicę ŚDM

Od rana na kanale „studio L8” na YouTube można usłyszeć nową piosenkę o. Łukasza Buksy OFM zatytułowaną „Ślad”. Utwór nawiązuje do przesłania papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.