Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-07-25 09:12
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Kard. Filoni 4 sierpnia w Ars: uroczystości św. Jana Vianneya

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów przewodniczyć będzie tegorocznym uroczystościom ku czci św. Jana Vianneya w Ars.

Kard. Fernando Filoni
Autor/źródło: commons.wikimedia.org / Domena publiczna

Św. Jan Vianney był przez 41 lat proboszczem w Ars i tam też zmarł w roku 1859. Miejscowość ta leży na południu Francji, 30 km od Lyonu. 

Kard. Fernando Filoni wygłosi tam 3 sierpnia, w przeddzień liturgicznego wspomnienia tego świętego, specjalną konferencję. Następnie [biskup] ordynariusz miejscowej diecezji bp Pascal Roland odprawi Mszę o powołania kapłańskie, po czym odbędzie się „Wieczór Miłosierdzia” ze spowiedzią i adoracją eucharystyczną, która będzie trwała przez całą noc. Jak wiadomo, „Proboszcz z Ars” był znanym spowiednikiem, który przyciągał tam licznych penitentów.

W sam dzień 4 sierpnia, kiedy w liturgii czci się Jana Vianneya, w Ars planuje się Mszę, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będą też specjalne zabawy dla dzieci i procesja z relikwiami świętego, którego kanonizował w roku 1925 Pius XI. Cztery lata później ten sam papież ogłosił go patronem wszystkich proboszczów na świecie.

ak/ rv, zenit


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Francja, spowiedź, kard. Fernando Filoni, Ars, proboszcz, Św. Jan Vianney