Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-25 09:12
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Kard. Filoni 4 sierpnia w Ars: uroczystości św. Jana Vianneya

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów przewodniczyć będzie tegorocznym uroczystościom ku czci św. Jana Vianneya w Ars.

Kard. Fernando Filoni
Autor/źródło: commons.wikimedia.org / Domena publiczna

Św. Jan Vianney był przez 41 lat proboszczem w Ars i tam też zmarł w roku 1859. Miejscowość ta leży na południu Francji, 30 km od Lyonu. 

Kard. Fernando Filoni wygłosi tam 3 sierpnia, w przeddzień liturgicznego wspomnienia tego świętego, specjalną konferencję. Następnie [biskup] ordynariusz miejscowej diecezji bp Pascal Roland odprawi Mszę o powołania kapłańskie, po czym odbędzie się „Wieczór Miłosierdzia” ze spowiedzią i adoracją eucharystyczną, która będzie trwała przez całą noc. Jak wiadomo, „Proboszcz z Ars” był znanym spowiednikiem, który przyciągał tam licznych penitentów.

W sam dzień 4 sierpnia, kiedy w liturgii czci się Jana Vianneya, w Ars planuje się Mszę, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będą też specjalne zabawy dla dzieci i procesja z relikwiami świętego, którego kanonizował w roku 1925 Pius XI. Cztery lata później ten sam papież ogłosił go patronem wszystkich proboszczów na świecie.

ak/ rv, zenit

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-24 18:23:17
miniaturka

Kard. Ling: ubóstwo, cierpienie, prześladowania kolumnami Kościoła

„Nasze ubóstwo, cierpienie i prześladowania są trzema kolumnami, które umacniają Kościół” – powiedział kreowany na ostatnim konsystorzu kardynał z Laosu Louis-Marie Ling Mangkhanekhoun.
2017-07-25 08:30:08
miniaturka

Franciszkański kustosz Ziemi Świętej: pokojowy dialog niezbędny

O. Francesco Patton wyraził wdzięczność Ojcu Świętemu za to, że „leży mu na sercu sytuacja Jerozolimy" oraz za jego stałe wzywanie do modlitwy i dialogu w obliczu napiętej sytuacji w Ziemi Świętej.
2017-07-25 08:35:40
miniaturka

Brazylia: akcja ewangelizacyjna w ramach tygodnia misyjnego

W 11 brazylijskich diecezjach, przez które przepływa rzeka Paraíba do Sul – a to w jej wodach wyłowiono w 1717 r. figurkę Maryi Niepokalanej – młodzież z całego kraju prowadzi akcję ewangelizacyjną.
2017-07-25 09:19:52
miniaturka

USA: przywódcy religijni do Trumpa w kwestii Ziemi Świętej

„Jesteśmy przekonani o możliwości pokoju między Izraelem, a Palestyną” – tak napisało 35 zwierzchników wspólnot chrześcijańskich, muzułmańskich i żydowskich ze Stanów Zjednoczonych w liście do prezydenta Donalda Trumpa.
2017-07-25 09:52:13
miniaturka

Medale Dei Regno Servire dla Zofii Gierczyk oraz Jolanty i Jana Czechów

Medale za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej wręczył w Starym Sączu ks. biskup Andrzej Jeż Ordynariusz Tarnowski.
2017-07-25 09:58:52
miniaturka

Arcybiskup stolicy Urugwaju o tamtejszym szkolnictwie

W Urugwaju zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne zabiegają o to, by edukacja docierała do wszystkich sektorów społeczeństwa, również do tych najmniej uprzywilejowanych. - mówił kard. Sturla.