Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-25 08:38
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Brazylia: akcja ewangelizacyjna w ramach tygodnia misyjnego

W 11 brazylijskich diecezjach, przez które przepływa rzeka Paraíba do Sul – a to w jej wodach wyłowiono w 1717 r. figurkę Maryi Niepokalanej – młodzież z całego kraju prowadzi akcję ewangelizacyjną.

Autor/źródło: © photogenica.pl

Akcja realizowana jest w ramach tygodnia misyjnego (22-29 lipca b.r.), a zaangażowało się w nią 2.400 młodych przybyłych z różnych regionów tego państwa do diecezji leżących na terenie 3 stanów Federacji Brazylijskiej (São Paulo, Rio de Janeiro i Minas Gerais).

W trakcie tygodnia misyjnego młodzi ewangelizatorzy uczestniczą we Mszach, prowadzą nabożeństwa różańcowe ze wspólnotami, błogosławią domy i rodziny, odwiedzają chorych, osoby uzależnione, starsze, a także szkoły. Ponadto młodzi organizują wydarzenia kulturalne i rekreacyjne. „Ofiarujemy młodzieży i Kościołowi w Brazylii ten tydzień misyjny. Niech Pan nam błogosławi i Maryja z Aparecidy niech nas okryje swym płaszczem miłości” – takie życzenie wyraził ordynariusz diecezji Imperatriz w stanie Maranhão bp Vilson Basso, odpowiedzialny za komisję episkopatu ds. młodzieży.

Ukoronowaniem akcji ewangelizacyjnej młodzieży będzie wspólne pielgrzymowanie do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Aparecidzie. W niedzielę 29 lipca młodzi ewangelizatorzy przed figurką Patronki Brazylii złożą swój misyjny trud, jak też dokonają oficjalnego zamknięcia „Projektu Trasa 300”, jaki został zainaugurowany przed trzema laty w ramach przygotowań do Jubileuszu 300 lat obecności Maryi wśród Brazylijczyków w znaku figurki Niepokalanie Poczętej wyłowionej w wodach rzeki Paraíba do Sul i nazywanej przez wiernych z wielką miłością i czcią: „Aparecida”.

Głównym celem „Projektu Trasa 300” było przeprowadzanie akcji misyjnej, wzmocnienie struktur grup młodzieżowych i towarzyszenie im w pogłębianiu duchowości maryjnej.

Punktem kulminacyjnym spotkania młodych ewangelizatorów w sanktuarium w Aparecidzie będzie uroczyste przyjęcie figurki Patronki Brazylii i repliki krzyża Światowych Dni Młodzieży. Pod koniec uroczystej Mszy zostanie przekazana młodym figurka Pani z Aparecidy, która będzie pielgrzymowała w diecezjalnych sektorach młodzieży jako znak przygotowania do najbliższego Synodu Biskupów poświęconego młodym.

Z. Malczewski TChr, Brazylia / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-24 18:16:45
miniaturka

Sekretariat Ekonomiczny: istotne rezultaty reformy w Watykanie

Zapoczątkowana i wspierana ustawicznie przez Franciszka reforma ekonomiczno-finansowa w Watykanie przyniosła już istotne rezultaty, a pierwszym z nich jest zaakceptowanie w tamtejszych instytucjach „kultury budżetu” – uważa ks. Luigi Mistò.
2017-07-24 18:23:17
miniaturka

Kard. Ling: ubóstwo, cierpienie, prześladowania kolumnami Kościoła

„Nasze ubóstwo, cierpienie i prześladowania są trzema kolumnami, które umacniają Kościół” – powiedział kreowany na ostatnim konsystorzu kardynał z Laosu Louis-Marie Ling Mangkhanekhoun.
2017-07-25 08:30:08
miniaturka

Franciszkański kustosz Ziemi Świętej: pokojowy dialog niezbędny

O. Francesco Patton wyraził wdzięczność Ojcu Świętemu za to, że „leży mu na sercu sytuacja Jerozolimy" oraz za jego stałe wzywanie do modlitwy i dialogu w obliczu napiętej sytuacji w Ziemi Świętej.
2017-07-25 09:11:30
miniaturka

Kard. Filoni 4 sierpnia w Ars: uroczystości św. Jana Vianneya

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów przewodniczyć będzie tegorocznym uroczystościom ku czci św. Jana Vianneya w Ars.
2017-07-25 09:19:52
miniaturka

USA: przywódcy religijni do Trumpa w kwestii Ziemi Świętej

„Jesteśmy przekonani o możliwości pokoju między Izraelem, a Palestyną” – tak napisało 35 zwierzchników wspólnot chrześcijańskich, muzułmańskich i żydowskich ze Stanów Zjednoczonych w liście do prezydenta Donalda Trumpa.
2017-07-25 09:52:13
miniaturka

Medale Dei Regno Servire dla Zofii Gierczyk oraz Jolanty i Jana Czechów

Medale za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej wręczył w Starym Sączu ks. biskup Andrzej Jeż Ordynariusz Tarnowski.