Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-07-24 15:20
RA

XIII Piesza Pielgrzymka z Bydgoszczy

Pielgrzymi idący w XIII Pieszej Pielgrzymce z Bydgoszczy na Jasną Górę zatrzymali się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (24.07).

Pielgrzymi wchodzący do licheńskiej bazyliki
Autor/źródło: Robert Adamczyk

Poszczególne grupy przy wejściu do licheńskiej bazyliki witał ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium. W południe pątnicy modlili przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej podczas Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bartłomiej Brzeziński z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie.

Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszą słowa będące tematem roku duszpasterskiego:  „Idźcie i głoście”.  Jak wyjaśnił ks. Jacek Salwa organizator pielgrzymki, pątnicy w sposób szczególny pragną zaakcentować osobę i dzieło św. Brata Alberta Chmielowskiego. Poprzez swoje pielgrzymowanie włączają się także w 300. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100. rocznicę objawień fatimskich oraz 50. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

Łącznie w XIII Pieszej Pielgrzymce z Bydgoszczy na Jasną Górę podąża 600 osób. Ze względów bezpieczeństwa pielgrzymka podzielona jest na 8 grup: złotą, srebrną, biało-żółtą, błękitno-żółtą, czerwono-czarną, czerwoną, zielono-żółtą i przezroczystą.  

Na Jasną Górę pielgrzymka bydgoska dotrze w poniedziałek, 31 lipca. Każdego dnia pielgrzymi  pokonują dystans 30 km.

Licheń Stary, 24 lipca 2017 r.   


Podziel się tym materiałem z innymi: