Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-22 07:30
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Panama: wybrano miejsce wydarzeń centralnych ŚDM 2019

Cinta Costera, czyli malowniczy komunikacyjno-rekreacyjny pas nadmorski w mieście Panama, będzie miejscem centralnych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. Poinformował o tym gospodarz spotkania, abp José Domingo Ulloa.

Autor/źródło: pixabay

Cinta Costera to obejmujący 26 ha teren odebrany morzu w Zatoce Panamskiej nad Oceanem Spokojnym.Przed kilkoma laty zbudowano tam siedmiokilometrową trasę szybkiego ruchu oraz popularny wśród turystów park z promenadą i obiektami sportowymi. Teren ten wraz z przyległościami ma pomieścić ponad 370 tys. młodych pielgrzymów, którzy zgłosili swój udział w Światowych Dniach Młodzieży. Cinta Costera została pozytywnie zaopiniowana jako miejsce tego wydarzenia zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i kwestii środowiskowych, na których zależało Ojcu Świętemu. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r.

tc/efe, sir, kai

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-21 19:11:08
miniaturka

Kard. Müller: Chrystus musi być w centrum życia Kościoła

Nie milkną echa zmiany na stanowisku prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Medialne spekulacje na temat domniemanych przyczyn odejścia kard. Gerharda Ludwiga Müllera postanowił uciąć sam zainteresowany.
2017-07-21 19:52:00
miniaturka

Świadectwa z rekolekcji oazowych

W czasie wakacji w całej Polsce (i nie tylko) odbywają się rekolekcje oazowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i małżonków. Przynoszą one błogosławione owoce w zyciu uczestników i diakonii. oto niektóre świadectwa z tegorocznych rekolekcji.
2017-07-21 20:33:33
miniaturka

Abp Sako: niech chrześcijanie z Równiny Niniwy decydują sami

„Trzeba skończyć z podziałami, konfliktami, wojnami! Politycy muszą się nauczyć szacunku i miłosierdzia dla ludzi, którzy cierpią” – zaapelował patriarcha chaldejski Louis Raphaël Sako, nawiązując do wyparcia z Mosulu przez wojska irackie sił tzw. Państwa Islamskiego.
2017-07-21 20:41:31
miniaturka

Francja: mija rok od zamordowania księdza przez islamistów

26 lipca mija pierwsza rocznica śmierci ks. Jacquesa Hamela, brutalnie zamordowanego przez dwóch młodych islamistów w czasie, gdy odprawiał Mszę w kościele św. Szczepana w Saint-Etienne-du-Rouvray na przedmieściach Rouen.
2017-07-21 20:46:34
miniaturka

Biskupi do nowego prezydenta Indii: niech broni Konstytucji

Wybór nowego prezydenta Indii był dla tamtejszego episkopatu okazją do przypomnienia o potrzebie praworządności. Biskupi wystosowali do wybranego wczoraj Rama Natha Kovinda gratulacje, zapewniając go o swej „lojalności i wsparciu w służbie krajowi”.
2017-07-21 20:56:20
miniaturka

Meksyk: podwoiła się liczba osób zażywających narkotyki

W ostatnich pięciu latach podwoiło się w Meksyku zażywanie narkotyków – alarmuje tygodnik archidiecezji stolicy tego kraju Desde la Fe.