Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-21 18:00
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Papież wspiera walkę z głodem w Afryce

Papież wsparł finansowo FAO, gdy chodzi o pomoc żywnościową dla wschodniej Afryki dotkniętej klęską głodu.

Autor/źródło: Photogenica.pl, GoGo Images, licencja: Jak album

Przeznaczył na ten cel 25 tys. euro zaznaczając, że chodzi o symboliczną kwotę mającą być zachętą dla rządów innych państw.

Franciszek poinformował o tym w przesłaniu na rozpoczęcie 40. konferencji ogólnej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. „Chciałbym przyłączyć się do programu FAO, mającego na celu dostarczenie ziarna dla wiejskich rodzin, które żyją na terenach, gdzie zbiegły się skutki konfliktów i suszy – pisze Ojciec Święty. – Ten gest dokłada się do pracy prowadzonej przez Kościół zgodnie z jego własnym powołaniem, by być blisko ubogich ziemi i wspierać czynne zaangażowanie wszystkich na ich rzecz”.

Klęska głodu we wschodniej Afryce objęła przynajmniej 22 mln ludzi – alarmuje FAO. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Sudanie Południowym, gdzie 6 mln osób walczy o przetrwanie. Klęska suszy i nieurodzaju objęła także Somalię, Etiopię, Kenię, Tanzanię i Ugandę, gdzie liczba zagrożonych głodem wzrosła od końca ubiegłego roku o jedną trzecią.

tc/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-21 14:14:09
miniaturka

Panama: organizatorzy ŚDM wybrali miejsca wydarzeń centralnych

Cinta Costera Uno - nadmorska trasa szybkiego ruchu, połączona z malowniczym deptakiem w centrum stolicy Panamy - została wybrana na miejsce pięciu głównych uroczystości ŚDM Panama 2019.
2017-07-21 14:51:21
miniaturka

Szczecin: Jarmark Jakubowy i odpust parafialny w katedrze

Odpust parafialny w parafii archikatedralnej i organizowany po raz 9. Jarmark Jakubowy składają się na rozpoczęte w piątek obchody uroczystości św. Jakuba Apostoła w Szczecinie.
2017-07-21 16:16:04
miniaturka

Kielce: klerycy kieleckiego seminarium pomagają w Kazachstanie

Dobiega końca pobyt w Kazachstanie kleryków kieleckiego seminarium, podczas którego poznają oni realia życia w tym kraju, uczestniczą w posłudze misyjnej oraz pomagają w pracach remontowo-budowlanych wokół kościoła w Kokczetawie.
2017-07-21 18:55:23
miniaturka

Zambia: po 125 latach Kościół z misyjnego stał się misjonarskim

Kościół katolicki w Zambii nie jest już punktem docelowym misjonarzy, ale dojrzałą wspólnotą, która ma misję dzielenia się wiarą.
2017-07-21 19:11:08
miniaturka

Kard. Müller: Chrystus musi być w centrum życia Kościoła

Nie milkną echa zmiany na stanowisku prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Medialne spekulacje na temat domniemanych przyczyn odejścia kard. Gerharda Ludwiga Müllera postanowił uciąć sam zainteresowany.
2017-07-21 19:52:00
miniaturka

Świadectwa z rekolekcji oazowych

W czasie wakacji w całej Polsce (i nie tylko) odbywają się rekolekcje oazowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i małżonków. Przynoszą one błogosławione owoce w zyciu uczestników i diakonii. oto niektóre świadectwa z tegorocznych rekolekcji.