Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-20 18:16
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Prymas Polski apeluje o dialog i porozumienie ponad podziałami

O dialog i szukanie porozumienia zaapelował do polityków Prymas Polski.

Autor/źródło: pixabay, succo, licencja: Jak album

„Emocje nie mogą dominować, trzeba szukać dialogu w oparciu o fundamenty demokratycznego państwa prawa” – powiedział abp Wojciech Polak komentując gorący spór parlamentarny wokół reformy sądownictwa.

„Przy okazji każdej reformy trzeba patrzeć na jej dalekosiężne skutki” – wskazał metropolita gnieźnieński dodając, że żadna reforma nie może być prowadzona przeciwko komukolwiek, ale dla dobra człowieka i ogółu. „Trzeba zachęcać do tego, by dyskusja parlamentarna nie była spektaklem emocji, ale szukaniem dobra wspólnego ponad podziałami politycznymi, w oparciu o zasady demokratycznego państwa prawa” – powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej Prymas Polski.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-20 13:49:47
miniaturka

Różaniec Do Granic – modlitwa do granic możliwości

W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.
2017-07-20 14:41:34
miniaturka

Błogosławieństwa Papieża dla Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

Z okazji 25 rocznicy pierwszego w Polsce wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej, prof. Henryk Skarżyński oraz Pracownicy Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu otrzymali Apostolskie Błogosławieństwo.
2017-07-20 15:28:10
miniaturka

Czy współzałożycielka Drogi Neokatechumenalnej miała wątpliwości w wierze?

Zmarła przed rokiem Carmen Hernández, która wraz z Kiko Argűello założyła Drogę Neokatechumenalną, prowadziła nieustanny, bardzo osobisty dialog z Jezusem, pełen miłości, ale też niewolny od wątpliwości.
2017-07-20 17:43:38
miniaturka

Dominikana: Kościół wzywa do walki z handlem ludźmi

Problem nielegalnej imigracji w Republice Dominikany będzie trwał, dopóki nie rozpocznie się poważnej walki z organizacjami mafijnymi zarabiającymi na potrzebach ubogich.
2017-07-21 08:25:24
miniaturka

Abp Tomasi o zjawisku migracji

Poza problemami migracje przynoszą również wiele pozytywnych skutków, zarówno dla krajów przyjmujących, jak i dla tych, z których pochodzą migranci. - wskazał abp Silvano Tomasi w wywiadzie dla portalu Vatican Insider.
2017-07-21 08:37:42
miniaturka

Kard. Parolin do Wenezueli: niech rząd wysłucha głosu ludu

Watykański sekretarz stanu potępił oblężenie przez „chavistów” jednej z parafii w stolicy Wenezueli Caracas.