Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-20 15:08
S. Zielińska / dr Renata Korneluk

Błogosławieństwa Papieża dla Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

Z okazji 25 rocznicy pierwszego w Polsce wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej, prof. Henryk Skarżyński oraz Pracownicy Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu otrzymali Apostolskie Błogosławieństwo.

Autor/źródło: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu

Podczas uroczystości w Światowym Centrum Słuchu ksiądz biskup Rafał Markowski przekazał specjalnie przygotowane i przesłane dla prof. Henryka Skarżyńskiego oraz wszystkich Pracowników Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu Błogosławieństwa Ojca Świętego Franciszka.

Bp Rafał Markowski podczas spotkania nie szczędził słów uznania: Niech moja obecność będzie wyrazem wdzięczności Kościoła w Polsce, za wszelkie dobro, które się rodziło przez te 25 lat działalności Pana Profesora i Jego Zespołu. Namacalnym dowodem wdzięczności jest Błogosławieństwo Papieża Franciszka, który jest Papieżem miłosierdzia i od początku swojego pontyfikatu pielęgnuje w sobie niezwykłą wrażliwość na wszelkie potrzeby ludzkie, szczególnie ludzi dotkniętych biedą moralną, fizyczną, materialną. Papież Franciszek ciągle pochyla się nad wszystkimi, którzy miłosierdzia potrzebują, ale także do miłosierdzia nieustannie wzywa. To Błogosławieństwo jest symboliczną Jego obecnością tu pośród nas! Błogosławieństwo dla prof. Henryka Skarżyńskiego jest wyrazem wdzięczności za Jego osobowość i osiągnięcia medyczne. Za to wszystko to, co Pan Panie Profesorze, nosi w sercu. A dowodem Pana wrażliwości jest to Światowe Centrum Słuchu. 

Udzielając Apostolskiego Błogosławieństwa prof. Henrykowi Skarżyńskiemu Ojciec Święty Franciszek wyprasza także obfitość łask Bożych, umocnienie w wierze oraz opiekę Matki Najświętszej na każdy dzień życia.

Przekazując Błogosławieństwo Pracownikom, ksiądz biskup Markowski podkreślał, że należy pamiętać, że każde dzieło to także ludzie, którzy pomogli prof. Henrykowi Skarżyńskiemu realizować Jego pomysły. - To jest zespół wspaniałych ludzi, obecnych na tej sali, który utożsamiają się z Panem Profesorem i wspólnie czynią dobro i miłosierdzie, o które prosi nas Papież Franciszek.

Apostolskie Błogosławieństwo dla Pracowników Światowego Centrum Słuchu jest wyrazem wdzięczności za codzienny trud i pomoc, którą niosą potrzebującym. To wdzięczność Papieża i Kościoła za miłosierdzie okazywane na co dzień pacjentom.


dr Renata Korneluk, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Kajetany

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-20 12:26:22
miniaturka

Afryka Środkowa: biskupi apelują o zakończenie przelewu krwi

„Wszystkich szerzących terror i śmierć wzywamy do zaprzestania rozlewu krwi, a także do zabiegania o pokój, dialog oraz pojednanie” – oświadczyło Stowarzyszenie Konferencji Episkopatów Środkowej Afryki.
2017-07-20 13:07:17
miniaturka

Od września watykańska strona dot. Synodu Biskupów także w języku polskim

Polski będzie trzecim, oprócz włoskiego i angielskiego, językiem, w którym będzie funkcjonowała oficjalna strona sekretariatu Synodu Biskupów. Znajduje się na niej m.in. adresowana do młodzieży ankieta presynodalna.
2017-07-20 13:49:47
miniaturka

Różaniec Do Granic – modlitwa do granic możliwości

W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.
2017-07-20 15:28:10
miniaturka

Czy współzałożycielka Drogi Neokatechumenalnej miała wątpliwości w wierze?

Zmarła przed rokiem Carmen Hernández, która wraz z Kiko Argűello założyła Drogę Neokatechumenalną, prowadziła nieustanny, bardzo osobisty dialog z Jezusem, pełen miłości, ale też niewolny od wątpliwości.
2017-07-20 17:40:41
miniaturka

Prymas Polski apeluje o dialog i porozumienie ponad podziałami

O dialog i szukanie porozumienia zaapelował do polityków Prymas Polski.
2017-07-20 17:43:38
miniaturka

Dominikana: Kościół wzywa do walki z handlem ludźmi

Problem nielegalnej imigracji w Republice Dominikany będzie trwał, dopóki nie rozpocznie się poważnej walki z organizacjami mafijnymi zarabiającymi na potrzebach ubogich.