Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-20 12:36
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Afryka Środkowa: biskupi apelują o zakończenie przelewu krwi

„Wszystkich szerzących terror i śmierć wzywamy do zaprzestania rozlewu krwi, a także do zabiegania o pokój, dialog oraz pojednanie” – oświadczyło Stowarzyszenie Konferencji Episkopatów Środkowej Afryki.

Autor/źródło: pixabay.com

Biskupi państw tego regionu (Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu, Gabonu, Kamerunu, Gwinei Równikowej i Republiki Konga) na zakończenie swojego spotkania wyrazili również solidarność oraz zapewnili o modlitwach za ofiary przemocy. 

Główny temat ich zebrania stanowił ekumenizm i dialog międzyreligijny.

Hierarchowie nawiązali też do tajemniczej i tragicznej śmierci bp. Jeana Marie Bonoît Bali. 2 czerwca ciało ordynariusza Bafii w Kamerunie odnaleziono w rzece. O ile policja przypuszcza, że powodem śmierci było samobójstwo, miejscowy Kościół obawia się, iż w tym przypadku miało miejsce morderstwo. Biskupi wezwali więc, aby odkryć i ujawnić prawdę na ten temat.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-20 10:46:06
miniaturka

Indie: pastor pentekostalny zabity w Pendżabie

W Indiach zamordowano zwierzchnika lokalnej wspólnoty protestanckiej w stanie Pendżab. Przedstawiciele Kościoła uznali to za kolejny atak przeciwko tamtejszym chrześcijanom.
2017-07-20 10:49:44
miniaturka

Bp Ryś: Bóg wlewa w życie łaskę wąskimi kanalikami

Bóg często wlewa w życie człowieka doświadczenie łaski i miłości wąskimi kanalikami - powiedział bp Grzegorz Ryś, podczas kolejnego już rejsu ewangelizacyjnego barką po Wiśle.
2017-07-20 11:16:35
miniaturka

Prymas z młodzieżą w Taizé

Po tygodniowym pobycie wracam z młodzieżą z Taizé. Był to dla mnie wielki dar spotkania z braćmi, modlitwy i bycia wśród młodych – napisał prymas Polski, abp Wojciech Polak po pobycie w wiosce tej ekumenicznej wspólnoty.
2017-07-20 13:07:17
miniaturka

Od września watykańska strona dot. Synodu Biskupów także w języku polskim

Polski będzie trzecim, oprócz włoskiego i angielskiego, językiem, w którym będzie funkcjonowała oficjalna strona sekretariatu Synodu Biskupów. Znajduje się na niej m.in. adresowana do młodzieży ankieta presynodalna.
2017-07-20 13:49:47
miniaturka

Różaniec Do Granic – modlitwa do granic możliwości

W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.
2017-07-20 14:41:34
miniaturka

Błogosławieństwa Papieża dla Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

Z okazji 25 rocznicy pierwszego w Polsce wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej, prof. Henryk Skarżyński oraz Pracownicy Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu otrzymali Apostolskie Błogosławieństwo.