Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-07-18 18:05
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Prezydium KEP: trzeba modlić się o łaskę nawrócenia Europy

Do modlitwy o nawrócenie Europy wezwało wiernych prezydium Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji 75. rocznicy śmierci Edyty Stein, współpatronki Europy.

Autor/źródło: Flickr.com, WBUR, licencja: CC BY-NC-ND 2.0

Do modlitwy o nawrócenie Europy wezwało wiernych prezydium Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji 75. rocznicy śmierci Edyty Stein, współpatronki Europy. W dokumencie wyrażono niepokój z powodu odejścia od chrześcijańskich korzeni naszego kontynentu i zamachu na świętość życia ludzkiego, a także podważanie instytucji małżeństwa i rodziny.

Biskupi przypominają, że zmarła 9 sierpnia 1942 r. w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau św. Teresa Benedykta od Krzyża należała do narodu żydowskiego i przeszła długą drogę do odkrycia Chrystusa. „Jej życie pokazuje, jak wielki jest człowiek, który z wielką odwagą i uczciwością intelektualną szuka Boga, i jak tragiczny staje się świat, który Boga odrzuca. Módlmy się więc do Najlepszego Ojca – za przyczyną św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – o łaskę nawrócenia dla Europy i odwagę powrotu do jej chrześcijańskich korzeni” – czytamy w dokumencie prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, nawrócenie Europy, Edyta Stein