Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-18 12:48
S. Zielińska / archidiecezjalubelska.pl

Pielgrzymka szlakiem Świętego Brata Alberta do Lwowa

Dziś, 18 lipca, wyruszyła Ekumeniczna Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka szlakiem Świętego Brata Alberta i Klasztorów Bazyliańskich z Werchraty do Lwowa.

Autor/źródło: commons.wikimedia.org / Domena publiczna

Pątnicy spotkali się o godz. 11:00 we wsi Prusie koło Werchraty i wyruszyli do Potelicza na Ukrainie. O godz. 16:00 zaplanowana jest Msza św. w Poteliczu. Następnie zaprezentowany będzie polsko-ukraiński program artystyczny, a o godz. 19:00 odbędzie się procesja światła.

Pielgrzymi dotrą do Lwowa w sobotę, 22 lipca.

Organizatorami pielgrzymki są Parafia p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach wraz z Prezydentem Miasta Puławy oraz Fundacją Kultury Duchowej Pogranicza.

Do udziału w niej zaproszeni zostali Polacy, Ukraińcy oraz obywatele innych Państw, którzy mają parafie p.w. św. Brata Alberta lub żyją duchowością św. Brata Alberta. Pielgrzymka ma charakter ekumeniczny.

Jak piszą organizatorzy: "To nie jest marsz przeciw czemuś, to pielgrzymka do Boga śladami jego świętych i klasztorów bazyliańskich do których pielgrzymował Święty Brat Albert Chmielowski w drodze ze Lwowa do Krakowa, gdzie się modlił, szukał natchnień do swojej misji i gdzie otrzymywał wsparcie materialne."


Program pielgrzymki:

18 lipca - Werchrata - Potelicz, 9 km

19 lipca - Potelicz - Magierów, 20 km

20 lipca - Magierów -Krechów, 17 km

21 lipca - Krechów - Brzuchowice, 28 km

22 lipca - Brzuchowice - Lwów, 12 km

godz. 10:00 – Cerkiew św. Onufrego /Bazylianie/

godz. 12:00 Msza św. i zakończenie, katedra Grekokatolicka we Lwowie

godz. 15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia w katedrze katolickiej


Szczegółowe informacje nt. pielgrzymki znajdują się na stronie: pustelniabrataalberta.pl


Patronat honorowy nad pielgrzymką przyjęli m.in. Nuncjusz Apostolski w Polsce Salvatore Pennacchio, abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski, abp Mieczysław Mokrzycki, abp Wacław Depo.

Nad stroną techniczno-organizacyjną czuwa Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Źródło: archidiecezjalubelska.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-18 10:50:58
miniaturka

Egipt: Kościół wobec dochodzenia w sprawie ataku w Hurghadzie

„Większość muzułmanów chce żyć pokojowo, ale wystarczy nawet jeden czy dwa procent populacji, aby wprowadzić napięcie na całym świecie” – wskazał w związku z ostatnimi wydarzeniami w Egipcie bp Antonios Aziz Mina.
2017-07-18 11:21:13
miniaturka

Jędrzejów: „Letnie spotkania” o sztuce w zabytkowych cysterskich piwnicach

Ojcowie cystersi udostępnili zabytkowe klasztorne piwnice, w których ruszył cykl wydarzeń pn. „Letnie spotkania” – to kontynuacja sobotnich koncertów organowych, odbywanych przez wakacje w klasztorze.
2017-07-18 12:06:44
miniaturka

Kard. Robert Sarah ogłosi świątynię w Rychwałdzie bazyliką mniejszą

W najbliższą niedzielę 23 lipca, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ogłosi oficjalnie kościół św. Mikołaja w Rychwałdzie – będący sanktuarium Matki Bożej Pani Żywieckiej – bazyliką mniejszą.
2017-07-18 13:41:47
miniaturka

MIVA Polska: apel o pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy

W dniach od 23-30 lipca obchodzony będzie XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji przeprowadzona zostanie "Akcja św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy".
2017-07-18 14:17:20
miniaturka

100-lecie Rycerstwa Niepokalanej

W ostatni weekend lipca, w Niepokalanowie, odbędą się uroczystości związane z setną rocznicą założenia Rycerstwa Niepokalanej (MI).
2017-07-18 14:49:59
miniaturka

Bp Bronakowski: tysiące Polaków i ich rodzin cierpi przez alkohol

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości zwrócił się z corocznym apelem o podjęcie dobrowolnej abstynencji w miesiącu sierpniu.