Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-17 20:25
Łukasz Żuk / Michał Rogucki

Rozpoczęły się zapisy na Jubileuszową XXV Ekumeniczną Pieszą Pielgrzymkę do Wilna

Z dniem 17.07.2017 r. rozpoczęły się zapisy na Jubileuszową XXV Ekumeniczną Pieszą Pielgrzymkę do Wilna.

Zapisy będą trwały do 4 sierpnia. Zapisać się można osobiście (w Biurze Pielgrzymki, na plebanii) w godzinach 16:00 – 19:00. Osoby spoza Białegostoku mogą to uczynić drogą korespondencyjną (Parafia p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, 15-204 Białystok).

Specyfika ekumeniczności pielgrzymki polega na tym, że po drodze spotykamy się z ludźmi różnych wyznań. Nieistotne jest do jakiego Kościoła należę, ale liczy się to, że idę do Matki i po drodze zabieram ich intencje, które są tak samo ważne jak moja intencja, która jest w moim sercu.

Pielgrzymka cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród ludzi młodszych jak i starszych. Na trasie wita nas wiele osób, często ze łzą w oku. Są to spotkania bardzo wzruszające, które często przekładają się także na zmianę naszego sposobu myślenia.

Przy zapisywaniu się każdy pielgrzym przy zapisach powinien dostarczyć:

- Wypełniony wniosek wizowy

- Wypełniony formularz zgłoszeniowy

- Ważny paszport (ważność paszportu minimum do 22 lutego)

- Ksero strony ze zdjęciem z paszportu

- Opiekunowie osób niepełnoletnich dodatkowo dostarczają jeszcze jedną kopię strony ze zdjęciem z paszportu bądź kopię dowodu osobistego

- JEDNO - zdjęcie paszportowe (KOLOROWE)

Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Grodno jest niezwykłym przeżyciem duchowym, podczas której możemy odbudować naszą relację z Panem Bogiem i oczywiście z drugim człowiekiem. I tak naprawdę nie jest ważne, który raz idziesz, ponieważ każda pielgrzymka jest inna i za każdym razem może cię spotkać coś nowego. Dlatego czekamy na każdego, kto chce doświadczyć rekolekcji w drodze, kto pragnie stanąć z bagażem swego życia przed Matką Ostrobramską w Wilnie.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: +48 579 553 753.

Czekamy na Ciebie!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: