Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-07-17 13:39
S. Zielińska / diecezja.pl

Dom Rodzinny Jana Pawła II z wystawą plenerową na Rynku Głównym w Krakowie

Od 18 lipca na krakowskim Rynku przy kościele św. Wojciecha można będzie oglądać wystawę plenerową, której organizatorem jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz / BP KEP, licencja: CC BY

Otwarcie wystawy zbiega się w czasie z rocznicą rozpoczęcia w Muzeum ŚDM Kraków 2016, kiedy w ciągu dwóch tygodni rodzinny dom Jana Pawła II odwiedziło ponad 50 tysięcy osób z więcej niż 100 krajów.

Wystawa wpisująca się w program obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, przez pryzmat fotografii prezentujących ekspozycję Muzeum, przypomina postać Papieża Polaka, jego dziedzictwo oraz miejsca związane z Nim nierozerwalnie. Są to przede wszystkim Wadowice, gdzie jak mówił wszystko się zaczęło, a także Kraków, gdzie mieszkał i pracował 40 lat i o którym pisał: Kraków (...) uważałem i nadal uważam za moje miasto. Dawna stolica Polski, (...), jest - obok Wadowic - miastem mojej młodości. Tutaj, w Krakowie, spędziłem większość lat mojego życia.

Wystawa jest też zachętą do odkrywania śladów św. Jana Pawła II w Małopolsce.

Prezentacja wystawy na Rynku Głównym potrwa do dnia 31 lipca, następnie będzie można oglądać ją w innych miejscach Krakowa, m.in. na Placu Szczepańskim czy na Plantach.


Źródło: Archidiecezja Krakowska, diecezja.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kraków, wystawa, Wadowice, Św. Jan Paweł II, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II