Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-15 18:05
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Jasna Góra: pierwszy w tym roku „pielgrzymkowy szczyt”

Z modlitwą za misjonarzy, o umiłowanie Słowa Bożego, wierność Matce Bożej i złożonym ślubom, o odnowę życia i nowy zapał ewangelizacyjny na Jasną Górę przybyły tysiące pieszych pielgrzymów.

Autor/źródło: EpiskopatNews, licencja: CC BY

Dziś po raz pierwszy w tym roku mamy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej dotarły grupy m.in. z archidiecezji przemyskiej i poznańskiej, z Piotrkowa Trybunalskiego, Gorzkowic czy Rozprzy.

„Tworzymy żywą koronę Maryi” – deklarowali pątnicy i podkreślali, że jubileusz 300-lecia koronacji jasnogórskiego Obrazu jest okazją do szczególnego błagania za Polskę.

„Chciałam przyjść do mojej mamy, która jest w niebie, a niosę tę biało-czerwoną flagę, żeby zaznaczyć, że jesteśmy Polakami i że przychodzimy tutaj na Jasną Górę, żeby zobaczyć naszą Matkę – mówili pielgrzymi. – Po wielu latach wróciłam do kraju i to było takie moje po prostu podziękowanie Matce Bożej. Bez Matki Najświętszej nie może w dzisiejszych czasach naród żyć ”.

„Matka Boża jest dla nas bardzo ważnym przykładem ewangelizacji – przypomniał wieloletni pielgrzym jasnogórski, abp Adam Szal z Przemyśla. – Zastanawialiśmy się nad naszą odpowiedzialnością za ewangelizację parafii, a w drugiej części pielgrzymki podejmowaliśmy refleksję nad odpowiedzialnością pątników za misje. Ta odpowiedzialność jest bardzo ważna. Nasze wsparcie będzie polegało nie tylko na modlitwie, ale także na wsparciu materialnym” – dodał przemyski metropolita.

W drodze każdy z pątników modlił się za konkretnego misjonarza, losując jego imię i nazwisko. Z racji jubileuszu nie zabrakło selfie dla Maryi i składania duchowych darów.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-15 13:48:23
miniaturka

Warszawa: zakończyła się 29. międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

W sobotę, 15 lipca zakończył się w Warszawie międzynarodowy turniej dzieci i młodzieży Parafiada 2017. W czasie gali wręczono nagrody dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji parafiadowych.
2017-07-15 17:12:34
miniaturka

Caritas wspiera mieszkańców miejscowości dotkniętych trąbą powietrzną

Specjalną zbiórkę na rzecz ofiar trąby powietrznej w diecezji opolskiej uruchomiła Caritas Polska. Organizacja przekazała dotąd ofiarom kataklizmu 50 tys. zł.
2017-07-15 17:29:03
miniaturka

Santiago: biskupi wzywają do braterskiego podejmowania pątników

Biskupi francuscy i hiszpańscy wystosowali list pasterski, w którym zachęcają wiernych do „chrześcijańskiej gościnności” wobec pielgrzymów wędrujących do sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela.
2017-07-15 18:16:31
miniaturka

Prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich u grekokatolików Ukrainy

Pielgrzymowanie do Matki Bożej łączy wszystkich Ukraińców – tych z jej wschodniej części, którzy cierpią z powodu wojny, i tych z zachodnich regionów kraju, żyjących w warunkach względnego pokoju. - mówił w wywiadzie telewizyjnym kard. Sandri.
2017-07-15 18:32:02
miniaturka

Tajlandia: o. Wojciech Kluj przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Misjologów

Ojciec Wojciech Kluj, misjonarz oblat, wykładowca UKSW został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Misjologów Katolickich. Jego pierwsza kadencja potrwa trzy lata.
2017-07-16 08:31:53
miniaturka

Wyruszyła XXVII Piesza Pielgrzymka Suwałki-Wilno

Pod hasłem: „Idźcie i głoście” z Suwałk wyruszyła wczoraj 27. Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza do Wilna.