Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-15 13:35
S. Zielińska / KAI

Warszawa: zakończyła się 29. międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

W sobotę, 15 lipca zakończył się w Warszawie międzynarodowy turniej dzieci i młodzieży Parafiada 2017. W czasie gali wręczono nagrody dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji parafiadowych.

Autor/źródło: © Photogenica.pl, Hola Images

- 29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą – tymi słowami, o. Tomasz Olczak SP, prezes Stowarzyszenia Parafiada dokonał zakończenia tegorocznej edycji tego wydarzenia.

W czasie gali wręczono nagrody dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji parafiadowych. W kategorii reprezentacji zagranicznych zwyciężyła Dolina-Ukraina. W kategorii reprezentacji polskich zwyciężyła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie.

Na kampus SGGW, gdzie zakończył sie tegoroczny turniej, przybyli przedstawiciele instytucji rządowych, oraz partnerów, dzięki wsparciu których możliwe było zorganizowanie tegorocznej Parafiady. Obecny byli m.in. dyrektor Biura Sportu m. st. Warszawy Dorota Ognicha, która odczytała list od prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Gorącymi oklaskami parafiadowicze podziękowali rektorowi SGGW Wiesławowi Bielawskiemu, oraz kanclerzowi uczelni Władysławowi Skarżyńskiemu za wsparcie tegorocznej Parafiady.

Jednym z gości tegorocznej Parafiady był również Tomasz Majewski. Lekkoatleta opowiedział o swojej karierze sportowej oraz udzielił wielu rad młodym sportowcom. Mistrz olimpijski wykonał także rzut parafiadowym balonem wypełnionym wodą.

Duchowe zakończenie 29. Parafiady odbyło się w Świątyni Opatrzności Bożej. Uczestnicy wzięli udział w Mszy świętej, po której reprezentacja Parafiady złożyła kwiaty przy grobie o. Józefa Jońca SP, założyciela i propagatora idei międzynarodowych rozgrywek dzieci i młodzieży.

W tegorocznym turnieju wzięło udział blisko 1,4 tys. uczestników z Polski i zagranicy. Przy organizacji wydarzenia pomogło natomiast 69 wolontariuszy.

mip / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-15 12:13:44
miniaturka

Ewangelizacyjna wyprawa rowerowa dotarła na Nordkapp

Ekipa rowerowej wyprawy ewangelizacyjnej „Rozkręć Wiarę”, która wyruszyła trzy tygodnie temu z Żywca, dotarła 14 lipca do Przylądka Północnego w Norwegii – najdalej wysuniętego na północ skrawka Europy.
2017-07-15 12:49:12
miniaturka

Św. Jan Kanty - człowiek ośmiu błogosławieństw

Święty Jan Kanty był tym, który w każdym człowieku potrafił zobaczyć coś dobrego. - mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Tadeusz Panuś, proboszcz akademickiej kolegiaty św. Anny w Krakowie. 16 lipca przypada 250. rocznica kanonizacji świętego.
2017-07-15 13:00:54
miniaturka

Rep. Środkowoafrykańska: rozejm powoli wkracza do kraju

„Trzeba odbudować ten kraj od zera z prawowitą władzą” – takie wyzwanie stojące przed Republiką Środkowoafrykańską widzi Mauro Garofalo, odpowiedzialny w rzymskiej Wspólnocie św. Idziego za relacje międzynarodowe.
2017-07-15 17:12:34
miniaturka

Caritas wspiera mieszkańców miejscowości dotkniętych trąbą powietrzną

Specjalną zbiórkę na rzecz ofiar trąby powietrznej w diecezji opolskiej uruchomiła Caritas Polska. Organizacja przekazała dotąd ofiarom kataklizmu 50 tys. zł.
2017-07-15 17:29:03
miniaturka

Santiago: biskupi wzywają do braterskiego podejmowania pątników

Biskupi francuscy i hiszpańscy wystosowali list pasterski, w którym zachęcają wiernych do „chrześcijańskiej gościnności” wobec pielgrzymów wędrujących do sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela.
2017-07-15 17:37:59
miniaturka

Jasna Góra: pierwszy w tym roku „pielgrzymkowy szczyt”

Z modlitwą za misjonarzy, o umiłowanie Słowa Bożego, wierność Matce Bożej i złożonym ślubom, o odnowę życia i nowy zapał ewangelizacyjny na Jasną Górę przybyły tysiące pieszych pielgrzymów.