Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-14 14:58
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Wenezuela: mocne wezwanie biskupów odnośnie sytuacji w kraju

„To czas na zmianę orientacji w działalności politycznej rządu” – wskazali biskupi Wenezueli w specjalnym przesłaniu wystosowanym do wszystkich ludzi dobrej woli w tym kraju.

Autor/źródło: pixabay.com

Hierarchowie wenezuelscy nawołują władze do uszanowania praw oraz suwerenności narodu. Zapraszają równocześnie wszystkich wiernych do uczestnictwa w dniu modlitwy i postu, aby prosić o Boże błogosławieństwo dla wysiłków obywateli podejmowanych celem uzyskania wolności, sprawiedliwości oraz pokoju.

Sedno tekstu przesłania przedstawił Radiu Watykańskiemu przewodniczący Konferencji Episkopatu Wenezueli, abp Diego Padrón.

„Chcemy w tym wezwaniu podkreślić powagę sytuacji, w jakiej znajduje się nasz naród. Chodzi tu o przemoc oraz o brak, jak już mówiliśmy, żywności i lekarstw. Dzisiaj chcemy również, może nawet przede wszystkim, prosić ludzi o wzbudzenie w sobie głębokiego szacunku dla życia i praw człowieka, aby odrzucić wszystko to, co prowadzi do cierpienia. Nasze wezwanie nie jest łatwe do spełnienia, ponieważ przemoc została polecona jako sposób działania grupom nazywającym się kolektywami, które służą polityce rządu. Ponadto, na koniec, chcemy, by porzucono ideę zwołania Konstytuanty, mającej zebrać się pod koniec lipca” – powiedział abp Padrón.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-14 12:59:30
miniaturka

Kraków: św. Charbel – XIX-wieczny pustelnik, tajemniczy mnich i uzdrowiciel

Relikwie św. Charbela – XIX – wiecznego pustelnika i uzdrowiciela przywiozą 23 lipca do sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pielgrzymi z Libanu.
2017-07-14 13:42:28
miniaturka

Jasna Góra: pielgrzymki rowerowe coraz popularniejsze

Na Jasną Górę niemal każdego dnia wakacji przybywają nie tylko piesze pielgrzymki, ale i grupy rowerowe. Pielgrzymowanie na jednośladach to od kilku lat coraz popularniejsza forma rekolekcji w drodze.
2017-07-14 14:15:10
miniaturka

Południowy Sudan: 20 nowych dyplomowanych położnych

Wręczenie dyplomów ukończenia szkoły położnych 20 studentom to dla narodu południowosudańskiego okazja do wielkiej radości i nadziei. – powiedział ks. Dante Carraro, dyrektor stowarzyszenia Medici con l’Africa Cuamm.
2017-07-14 15:35:52
miniaturka

Poznań: Fundacja „Javani” zaprasza na wystawę o św. Matce Teresie z Kalkuty

W poznańskiej bazylice farnej do 4 sierpnia można oglądać wystawę przybliżającą życie św. Matki Teresy z Kalkuty przygotowaną przez Dom Pamięci Matki Teresy znajdujący się w Skopje, gdzie święta urodziła się i wychowała.
2017-07-14 15:55:59
miniaturka

Taizé: tydzień refleksji na temat migracji

Od 16 do 23 lipca w ramach międzynarodowych spotkań w Taizé odbędzie się tydzień refleksji na temat migracji.
2017-07-14 18:23:05
miniaturka

Abp Gallagher: w Iraku łatwiej odbudować budynki niż społeczeństwo

Również przed barbarzyńskimi działaniami tzw. Państwa Islamskiego chrześcijanie i inne mniejszości czuli się tam obywatelami drugiej kategorii – przypomniał sekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami.