Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-14 13:24
Michal Klosowski

Szlakiem chrześcijan w Iraku

Spotkanie podróżnicze z pokazem zdjęć, połączonym z akcją papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz wsparcia chrześcijan w Iraku odbędzie się w sobotę, 15 lipca w Warszawie.

Autor/źródło: PKWP

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z pokazem zdjęć, połączonym z akcją papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz wsparcia chrześcijan w Iraku. Wydarzenie odbędzie się 15 lipca o godz.17:00 w warszawskim "Docelowo"

Podczas spotkania organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie będzie prowadziła sprzedaż raportów dot. chrześcijan - „Prześladowani i zapomniani”. Środki pozyskane z dystrybucji zostaną przeznaczone na Komitet Odbudowy Niniwy - projekt, który ma na celu odbudowę domów chrześcijańskich rodzin powracających na Równinę Niniwy. Miasta i wsie chrześcijan z Niniwy (północny Irak) zostały zniszczone przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Kościoły palono i zamieniano na strzelnice, z kopuł świątyń zrywano krzyże, domy chrześcijan znaczono i plądrowano; nawet zabawki dla dzieci zostały podłączone pod prowizoryczne ładunki wybuchowe by wracające chrześcijańskie rodziny trafiły z powrotem do piekła. 

Dziś chrześcijańskie rodziny z obozów dla uchodźców wewnętrznych w irackim Kurdystanie chcą wrócić do swoich domów wyzwolonych spod okupacji Daesh ale, by mogli godnie żyć, potrzeba odbudować ich domy i podnieść Niniwę ze zgliszcz. Komitet Odbudowy Niniwy nazwano "Planem Marshalla dla chrześcijańskich miast w Iraku”.

Więcej informacji o spotkaniu znaleźć można TU.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy