Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-07-13 08:32
AC / Radio Watykańskie

Biskupi Dominikany: „nie” aborcji

„Legalizacja aborcji jest przeciwna prawu naturalnemu i Konstytucji” – czytamy w komunikacie wydanym na zakończenie Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Dominikany.

Autor/źródło: pixabay, beeki

Jednocześnie potępiono w nim kampanię medialną na rzecz wprowadzenia odnośnej ustawy.

Biskupi stwierdzili, że są świadomi wywierania mocnych nacisków politycznych, tak krajowych, jak międzynarodowych, i wezwali stanowiących prawo, aby „nie popełniali poważnego błędu, zgadzając się na wprowadzenie do obecnie obowiązującego ustawodawstwa aktów prawnych przeciwnych życiu i porządkowi konstytucyjnemu”.

Wezwali także katolików i wszystkich ludzi dobrej woli, aby nie dali się przekonać pseudo-naukowcom, którzy optują, całkowicie irracjonalnie i wbrew zasadom moralnym, za legalizacją aborcji.

„Ci, którzy uprawiają propagandę za zabijaniem nienarodzonego dziecka – czytamy w komunikacie – popierają agresywne kampanie medialne, aby przekonać społeczeństwo, że legalizacja aborcji to obrona praw i godności kobiety, a nawet ograniczanie umieralności kobiet przy porodzie. Tymczasem w rzeczywistości wcale nie odpowiada to prawdzie” – podkreśla Episkopat Dominikany.

pp/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: aborcja, życie, Dominikana, biskupi Dominikany