Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-20 08:54
ek / Radio Watykańskie

Szef Caritas Internationalis: z ubogimi do Jezusa

Znaczenie spotykania się z ubogimi podkreśla w kontekście kończącego się 20 listopada Jubileuszu Miłosierdzia kard. Luis Tagle, przewodniczący Carital Internationalis.

z prawej: Kard. Tagle
Autor/źródło: Wikimedia Commons

„Drzwi Święte zostaną zamknięte. Jednak Serce Boże nie zamyka się nigdy. Dla mnie to właśnie jest łaską Roku Miłosierdzia: widzieć Serce Jezusa zawsze otwarte. Serce Jezusowe jest drogą do spotkania z ubogimi, a ubodzy są także drogą do spotkania Jezusa. To duchowość, która nie jest czymś, co zostało napisane, jedynie wyrazem jakiejś pobożności, ale doświadcza się jej w codziennym życiu, z otwartymi oczyma wiary. Idziemy z Jezusem do ubogich, a z ubogimi do Jezusa. Dla mnie to jest pożądanym rezultatem Roku Miłosierdzia”.


Kard. Tagle napisał książkę zatytułowaną: „Nauczyłem się od ostatnich. Moje życie, moje nadzieje”. Włoskie wydanie tej autobiografii szefa Caritas Internationalis oraz Arcybiskupa stolicy Filipin Manili zaprezentowano wczoraj w Rzymie. Filipiński hierarcha podkreśla, że jako student, kapłan, biskup czy kardynał poznał wiele nie tylko z różnych publikacji, ale właśnie od najbiedniejszych. Uczyli go oni zwłaszcza wiary i miłości.


ak/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-20 08:16:03
miniaturka

Bp Czaja: Jezus jest naszym Królem, Panem i Zbawicielem

Trzeba podjąć dzieło przemiany i uporządkowania życia po Bożemu, na miarę Jezusa i Jego Ewangelii – wezwał bp Andrzej Czaja w homilii wygłoszonej podczas ogólnopolskich uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w Krakowie-Łagiewnikach.
2016-11-20 08:32:11
miniaturka

Jarmark adwentowy w Dreźnie

Duszpasterstwo Turystyki i Wypoczynku Diecezji Gliwickiej zaprasza na jarmark adwentowy w Dreźnie.
2016-11-20 08:40:32
miniaturka

Chrystus naszym Królem i Panem

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 19 listopada 2016 r. miała miejsce uroczystość proklamowania Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
2016-11-20 09:58:41
miniaturka

„Ja, Filip, biskup Lyonu, proszę o przebaczenie”

Podczas Mszy św. wynagradzającej za nadużycia seksualne jakich dopuścili się członkowie Kościoła, odprawionej na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia 18 listopada w katedrze w Lyonie, kard. Philippe Barbarin prosił o wybaczenie.
2016-11-20 12:15:18
miniaturka

Jubileusz Miłosierdzia w Watykanie - podsumowanie

Dobiegł końca Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka. Rozpoczęty 8 grudnia 2015 r., zakończył się on 20 listopada 2016 r.
2016-11-20 13:05:19
miniaturka

Bp Markowski: nawet najlepsze ustawy nie pokonają podziałów

Uroczystego zamknięcia nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia w Archidiecezji Warszawskiej dokonał dziś bp Rafał Markowski podczas dziękczynnej Mszy św. w katedrze św. Janów. Eucharystia połączona była z uroczystym zamknięciem Bramy Miłosierdzia.