Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-11 18:16
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Kard. Sandri na Ukrainie: pokój nie spada z nieba, trzeba ludzi

Pokój nie spada z nieba jak spadochroniarz, ale trzeba ludzi, tutaj na ziemi, którzy będą o niego zabiegać.

Autor/źródło: Echo Katolickie 50/2013, Echo Katolickie 50/2013, licencja: Jak album

Dzięki porozumieniu, dialogowi i zgodzie można przezwyciężyć przyczyny wojen i konfliktów – powiedział Radiu Watykańskiemu prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich przed udaniem się dziś z wizytą na Ukrainę. Kard. Leonardo Sandri mówił także, jaki charakter ma jego wyjazd.

„Chciałbym, aby była to wizyta pocieszenia, jakie daje brat bratu, przynosząc słowa radości i nadziei od Papieża Franciszka krajowi, który bardzo cierpi z powodu konsekwencji ostatnich konfliktów. Moja wizyta obejmie przede wszystkim część wschodnią, gdzie są zarówno grekokatolicy, jak też katolicy obrządku łacińskiego i prawosławni. Wszystkie te wspólnoty tworzą chrześcijański kraj, gdzie wierzy się w Boga, w Jezusa Chrystusa i łączy się tę wiarę z cierpieniem na krzyżu. Jest to cierpienie podziałów, wojny i tych, którzy są ofiarami tej sytuacji, szczególnie najbardziej niewinnych. Tak więc pragnę zawieźć tam – co szczególnie polecił mi Ojciec Święty – olej pocieszenia i pokoju, a także – jak mówi Papież inspirując się duchowością św. Ignacego Loyoli – «rozeznanie», aby móc myśleć o przyszłości z nadzieją, z rozwiązaniem wszystkich konfliktów, o przyszłości rozsądku i szacunku do człowieka” – powiedział kard. Sandri.

Prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich wspomniał także o kolekcie zbieranej wśród wszystkich katolików europejskich na rzecz Ukrainy, nazywając ją znakiem solidarności. Podkreślił, iż Papież pragnie, aby ta pomoc dotarła do wszystkich, przynosząc ulgę i nadzieję na przyszłość dla kraju, który chcielibyśmy, aby był wolny. „Ufam – stwierdził kard. Sandri – że papieskie przesłanie braterstwa, pomocy, solidarności przyniesie wszystkim radość Ewangelii”.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-11 15:44:44
miniaturka

Jasna Góra: pogrzeb o. Bogumiła Schaba - dyrektora Rodziny Różańcowej

Był człowiekiem modlitwy na wzór Maryi - tak o śp. o. Bogumile Schabie, paulinie powiedział bp Łukasz Buzun z Kalisza. Na Jasnej Górze odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe wieloletniego dyrektora Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
2017-07-11 16:02:04
miniaturka

O. Bashobora i charyzmatycy z modlitwą na Jasnej Górze

Na Jasną Górę przybyli dziś liderzy i animatorzy ruchów charyzmatycznych z Polski i zagranicy. Ponad 300 osób, świeccy i kapłani, uczestniczy w zamkniętych warsztatach w częstochowskim seminarium, które prowadzi o. John Bashobora.
2017-07-11 18:17:04
miniaturka

Pomoc Kanady zagranicą: więcej na aborcję niż na głodujących

Na finansowanie aborcji za granicą rząd Kanady przeznaczył 650 mln dol., podczas gdy na pomoc głodującym w Sudanie Południowym, Jemenie, Nigerii i Somalii mniej niż jedną piątą tej sumy, bo tylko niecałych 120 mln.
2017-07-11 18:44:55
miniaturka

Kard. Bagnasco: przywódcy europejscy muszą odkryć jej korzenie

„Europa posiada unikalne w świecie dziedzictwo ideowe i duchowe, które trzeba propagować z zaangażowaniem i nowym duchem” – napisał dziś Papież na twitterze.
2017-07-11 22:45:43
miniaturka

Przedborów: 250 dzieci wypoczywa na wakacjach z kaliską Caritas

Caritas Diecezji Kaliskiej w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas 2017” zaplanowała wypoczynek letni dla 250 dzieci z terenu diecezji kaliskiej. We wtorek wieczorem wypoczywających w Przedborowie odwiedził bp Łukasz Buzun.
2017-07-12 00:01:54
miniaturka

Sensacyjne odkrycie w Węgrowskim Klasztorze

Podczas prowadzonych prac konserwatorsko-restauratorskich w kościele pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie dokonano sensacyjnego odkrycia z połowy XVIII w.