Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-10 09:52
S. Zielińska / BP KEP

Koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej

10 września 2017 roku podczas uroczystej Eucharystii metropolita poznański abp Stanisław Gądecki dokona koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.

Na stadionie miejskim w Buku 10 września 2017 roku podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 12:00 abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dokona koronacji na prawie diecezjalnym cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.

Czuwanie modlitewne wraz z przedstawieniem historii Cudownego Obrazu rozpocznie się na stadionie w Buku już o godz. 9:00. W tym samym czasie przed Sanktuarium jego kustosz ks. Andrzej Szczepaniak powita piesze pielgrzymki. Następnie w Sanktuarium będzie miało miejsce nabożeństwo rozpoczynające uroczystości.

O godzinie 11:00 procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Bukowskiej Literackiej wyruszy z Sanktuarium na stadion miejski. Tam w południe będzie celebrowana uroczysta Msza Święta koronacyjna pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego. Słowo Boże wygłosi kard. Zenon Grocholewski.

W programie dalszych uroczystości zaplanowano nabożeństwo do Matki Bożej Bukowskiej Literackiej – ze świadectwami – o godz. 15:00 na stadionie miejskim oraz koncert uwielbienia z Maryją Królową. O godz. 16:00 abp Stanisław Gądecki dokona Aktu oddania parafii Matce Bożej. Następnie procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Bukowskiej Literackiej przejdzie ze stadionu do Sanktuarium, gdzie po godz. 17:00 nastąpi zakończenie uroczystości.

W związku z koronacją Cudownego Wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej zostanie uruchomiony specjalny pociąg Spółki Koleje Wielkopolskie. Wszyscy chętni mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z bezpłatnego przejazdu na uroczystości.

Źródło: BP KEP/episkopat.pl

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy